Morgan Stanley: týdenní výhled pro kurzy měn

14:38 | wa pe | Diskuze

Seznamte se s týdenním výhledem vývoje kurzů nejdůležitějších měn podle analytiků z Morgan Stanley.

Ilustrační foto, Public Domain 

 

EUR: Další oslabení na obzoru. Bearish

Za současných podmínek se očekává, že euro bude oproti svým konkurentům podávat horší výkony. Zásadní rozdíly v měnové politice ECB a FEDu budou i nadále vyvíjet tlak na společnou evropskou měnu. Hlavním rizikem zůstává v očích analytiků z Morgan Stanley možnost masivního výprodeje eura, jakmile FED zvýší své úrokové sazby. To by pravděpodobně vedlo k repatriaci kapitálu a financování, což by dále podpořilo euro vzhledem k jeho současnému „funding“ statusu. Celkový výhled zůstává bearish.

JPY: Pravděpodobné posílení v křížových párech. Bullish

Japonský jen může vzhledem k USD, vezmeme-li v úvahu zvýšení úrokových sazeb, oslabit, ale celkově panuje optimistický výhled v křížových párech a ve střednědobém výhledu i oproti americkému dolaru. Centrální banka odsunula termín svého 2% inflačního cíle, a koupila si tak čas potřebný k provedení další vlny kvantitativního uvolňování. Dále odborníci z Morgan Stanley očekávají další fiskální stimuly ze strany státu, což by mělo další pozitivní vliv na kurz jenu.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.