Morgan Stanley: Je čas ke strategickému prodeji JPY. Přijde velký pohyb

10.10.2016 09:54 | Miloš Kotek | Diskuze

Měnový pár USD/JPY nyní prorazil horní trendovou čáru klesajícího kanálu na úrovni 102,50, což potvrzuje, že dna poklesu bylo zřejmě dosaženo.

Foto: Web4Trader

Nad rámec současné situace je hlavním důvodem pro očekávané oslabení japonského jenu nově oznámená politika Japonské centrální banky. Stálá snaha BoJ o oslabení jenu by nakonec mohla vyústit do vyšší inflace a tedy i do většího inflačního očekávání. Strmější úvěrová křivka by měla také vést k oslabování JPY, protože jak domácí, tak zahraniční banky to povede k většímu poskytování úvěrů.

Strmější a lépe předvídatelný sklon úvěrové křivky by měla vytvářet BoJ. Alternativně strmější úvěrová křivka v USA by mohla také vést ke strmější úvěrové křivce v Japonsku. Tím by USA přispěly k úsilí Japonska. V obou případech by tyto scénáře měly vést k oslabování JPY.

Situace je nyní vhodná ke strategickému prodeji japonského jenu, neboli k nákupu měnového páru USD/JPY, protože se dá očekávat jeho růst.

Technicky nyní měnový pár USD/JPY prorazil horní trendovou čáru na úrovni 102,50, což znamená možnou změnu směru. Následují resistence na úrovních 104,32, 107,49 a 111,45. Měnový pár pravděpodobně zamíří někam do oblasti okolo 110,00, kde se na hladině 109,05 nachází fibonacciho úroveň 38,2 %.

Zdroj:efxn, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.