Moody's snížila rating Volkswagenu

21:49 | Redakce W4T | Diskuze

Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila úvěrové hodnocení automobilky Volkswagen z A2 na A3. Důvodem je prohlubující se skandál kvůli výsledkům měření emisí. Moody's dále upozornila na "rostoucí rizika" pro pověst Volkswagenu a jeho budoucí hospodaření. Agentura dále varovala dalším snížením ratingu.

Volkswagen v úterý oznámil, že zjistil u svých vozů nesrovnalosti v údajích o emisích oxidu uhličitého (CO2). Mohlo by se jednat až o dalších 800.000 aut. Automobilka již v září přiznala, že do zhruba 11 milionů aut po celém světě instalovala software umožňující skrývat při testování emisí vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku.

Vnitřní kontrola a řízení ve Volkswagenu nadále silně oslabuje ratingový profil firmy," uvedla analytička Moody's Yasmina Serghiniová.

Celkově si však Volkswagen, ale stojí z finančního hlediska dobře. Jejímu ratingovému hodnocení dál prospívá diverzifikace, a to jak zeměpisná, tak na úrovni značek, obezřetná finanční opatření a také schopnost vytvářet v dostatečné objemu volné cash flow. 

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.