MONETA zdarma testuje své zaměstnance proti koronaviru

12:47 | E V | Diskuze

Od loňského října mají zaměstnanci Skupiny MONETA možnost nechat se zdarma otestovat proti koronaviru formou PCR testů.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Do konce prvního lednového týdne proběhlo již 1 878 testů, na jejichž základě bylo zjištěno 72 pozitivních případů nákazy. Doposud MONETA do testování svých zaměstnanců investovala 4,2 milionů korun.

Od začátku testování zaměstnanců proti koronaviru jsme na něj vynaložili 4,2 milionů korun. Bereme to jednak jako investici do zdraví našich zaměstnanců, které chceme před nákazou ochránit, a také jako pracovní benefit v této nelehké době. Číslo 1 878 doposud provedených testů indikuje, že zaměstnanci MONETA přistupují k nákaze zodpovědně a myslí na své zdraví stejně jako na zdraví svých kolegů. Společně tak pomáháme zpomalovat šíření nemoci COVID-19,“ uvedl předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný s tím, že testování zaměstnanců funguje na dobrovolné bázi.

Testování, které začalo 9. října loňského roku a probíhá jednou týdně, hradí MONETA v plné výši včetně nákladů na mobilní testovací stanice a přítomnost lékařů. Od samotného začátku probíhá testování za spolupráce s krajskými hygienickými stanicemi a několika zdravotnickými zařízeními atestovanými na testy COVID-19. Otestovat se mohou zaměstnanci banky v prostorách pražské a ostravské centrály. Nad rámec pravidelných týdenních testů pak banka testuje dle potřeby v lokalitách, v nichž se vyskytlo podezření na nákazu, nebo kde se dokonce nákaza prokázala. V říjnu pak proběhlo dobrovolné plošné testování na všech krajských pobočkách banky.

Nově bude MONETA využívat i antigenní testy a zprostředkuje zaměstnancům také vyšetření protilátek proti COVID-19. Zaměstnanci si tak budou moct ověřit, zda u nich v minulosti došlo ke kontaktu s virem COVID-19, přestože nemuseli zaznamenat žádné příznaky.

Od počátku koronavirové pandemie pracuje zhruba třetina našich zaměstnanců střídavě z domova. Těm, kteří zůstávají na svých pracovištích, se snažíme vyjít maximálně vstříc a zajistit jim bezpečné a pohodlné pracovní zázemí. Hradíme jim například obědové stravování a samozřejmostí jsou potom veškeré hygienické a ochranné pomůcky považované v dnešní době za standard,“ dodává Tomáš Spurný.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Podnikatelské svazy souhlasí se zavedením ochrany úst a nosu ve firmách

Ilustrativní obrázek

Pozice „interim manažer“ se v Čechách začíná ustalovat

Ilustrativní obrázek

Jedním z trvalých dopadů pandemie bude změna podoby pracovišť

Ilustrativní obrázek

Prevence pracovních úrazů z důvodu uklouznutí, zakopnutí a pádu

Ilustrativní obrázek

Zabezpečený home office a kontrola přístupu do cloudu

Ilustrativní obrázek

6 trendů, které budou formovat svět produktového managementu v roce 2021Čti více
Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela v lehkém plusu, Bayer reportoval horší než očekávané 4Q a snížení dividendy

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se dnes dařilo

Ilustrativní obrázek

Německý trh posiluje

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, Hong Kong ztratil téměř 3 %

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v poklesu

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy se obchodovaly smíšeně

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.