MONETA testuje své zaměstnance

15:15 | E V | Diskuze

Přes 2,7 milionu korun již investovala MONETA do PCR testů svých zaměstnanců.

Ilustrativní obrázek
Foto: Moneta Money Bank

Ti se mohou nechat otestovat zdarma od počátku letošního října. Během uplynulých 7 týdnů tak banka otestovala již 1290 zaměstnanců, mezi nimiž odhalila 54 pozitivních případů. Od počátku pandemie v březnu letošního roku eviduje MONETA celkem 207 případů onemocnění COVID-19 mezi svými zaměstnanci.

Testování je dobrovolné, banka je svým zaměstnancům hradí v plné výši a probíhá na týdenní bázi vždy ve čtvrtek. „Toto naše rozhodnutí mělo jednoduchou příčinu: chtěli jsme pomoci zpomalit šíření nemoci a také jsme samozřejmě chtěli ochránit naše bankéře v první linii. Od 9. října, kdy jsme s testováním začali, nám testy pomohly odhalit 54 pozitivních případů,“ uvedl v této souvislosti předseda představenstva MONETA Money Bank Tomáš Spurný s tím, že za samotné testy včetně cestovních nákladů na mobilní testovací stanice a osobní přítomnost lékařů či zdravotníků dosud MONETA vynaložila 2 723 480 korun.

Pokládáme to nicméně za investici, která se bance z profesního i lidského pohledu vyplatí. Uvědomujeme si, že zdraví našich zaměstnanců je na prvním místě. Jsme proto rádi, že i naši zaměstnanci k tomu přistupují stejně a nabídku banky na otestování zdarma přijali v této těžké době jako velmi hodnotný benefit,“ dodal Tomáš Spurný.

Na samotném procesu testování MONETA od začátku spolupracuje s krajskými hygienickými stanicemi a několika zdravotnickými zařízeními atestovanými na testy COVID-19. Testovat začala banka 9.10., tedy v době, kdy křivka nových pozitivních nálezů začala v rámci České republiky strmě stoupat. Testuje se jednou týdně v prostorách pražské a ostravské centrály a dále v lokalitách, kde byl buď aktuálně zaznamenán výskyt či podezření nákazy coronavirem. Ve druhém říjnovém týdnu navíc proběhlo plošné dobrovolné testování na všech krajských místech banky v celé republice.

Kromě testování zdarma nabídla banka již na jaře letošního roku všem samoživitelům z řad svých zaměstnanců, kteří byli nuceni zůstat doma se svými potomky, dorovnání tzv. ošetřovného člena rodiny (OČR) s plnou náhradou základní mzdy. Zaměstnancům, kteří musí i přes vládní doporučení pracovat na svých pracovištích, pak MONETA jako dodatečný benefit zajistila obědové balíčky zdarma. Samozřejmostí pak jsou dezinfekční a ochranné pomůcky pro všechny zaměstnance, které jsou ve všech prostorách centrál i poboček volně k dispozici. Od vyhlášení nouzového stavu 5. října pracuje z celkového počtu 3 162 zaměstnanců v průměru jedna třetina z nich z domova.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

MONETA pomáhá živnostníkům a firmám

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 21.8.2019

Ilustrativní obrázek

VÝSLEDKY SKUPINY MONETA ZA 1. POLOLETÍ 2019

Ilustrativní obrázek

Moneta: Výsledky hospodaření za 2Q/19

Ilustrativní obrázek

Moneta: Projekce hospodaření za 2Q/2019Čti více
Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie ztrácely, lockdown v Hongkongu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření roste

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie převážně rostly, Čína uvalila sankce na USA

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v mírných ziscích

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.