MONETA podporuje podnikatelky, nabízí jim úvěry garantované Evropským investičním fondem

12:12 | E V | Diskuze

MONETA Money Bank připravila unikátní podnikatelský úvěr zaměřený čistě na ženy – podnikatelky.

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Ty tak mohou využít pro rozvoj svého podnikání financování s atraktivním úrokem od 3,9 % p.a. zajištěné bezplatnou zárukou Evropského investičního fondu ve výši až 90 %. Podpora byla spuštěna díky spolupráci s Evropským investičním fondem v rámci záručního programu pro zaměstnanost a sociální inovace EaSI.

Podnikatelský úvěr Expres Business EaSI s úrokovou sazbou od 3,9 % p.a. je možno splácet po dobu 10 let, přičemž první splátku jistiny lze při sjednání úvěru odložit až o 6 měsíců. Úvěr slouží k financování investičních a provozních potřeb a může být poskytnut ženám podnikajícím jako fyzické osoby nebo firmám, v nichž vlastnický podíl žen přesahuje 50 % „Domníváme se, že diverzita v prostředí byznysu přispívá ke kultivaci celého podnikatelského prostředí, navíc dává obchodní smysl. A protože je MONETA již tradičním spojencem českých živnostníků a malých firem, rozhodli jsme se využít spolupráce s Evropským investičním fondem a podpořit tentokrát v rozvoji podnikání ženy. Našim klientům, investorům i veřejnosti tím chceme jasně ukázat, že jsme moderní českou bankou 21. století,“ uvedla v této souvislosti Zuzana Filipová, ředitelka komunikace a CSR Skupiny MONETA.

 

Záruka EaSI v rámci programu pro zaměstnanost a sociální inovace je financována Evropskou unií, garanční institucí je pak z pokynu Evropské komise Evropský investiční fond (EIF).

 

O programu pro zaměstnanost a sociální inovace

V rámci evropského programu pro zaměstnanost a sociální inovace podporuje Evropská komise mikrofinancování a financování sociálního podnikání prostředky v celkové výši 193 milionů EUR na období let 2014–2020. Cílem je rozšířit přístup k mikrofinancování, tedy k úvěrům do výše 25 000 EUR, zejména pro zranitelné osoby a mikropodniky. Kromě toho Evropská komise poprvé rovněž podporuje sociální podniky prostřednictvím investic ve výši až 500 000 EUR. Podpora mikrofinancování a sociálního podnikání se uskutečňuje v prvé řadě prostřednictvím záruky EaSI, která umožní poskytovatelům mikroúvěrů a investorům do sociálních podniků nabízet služby podnikatelům, jimž by s ohledem na rizika jinak nebyli schopni poskytovat finanční prostředky. Evropská komise vybrala k provádění záruky EaSI Evropský investiční fond.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

V celoevropském hodnocení platební schopnosti Česká republika meziročně výrazně poklesla v pořadí

Ilustrativní obrázek

Průměrná sazba hypotéčního úvěru v září na 2,60 %, p. a.

Ilustrativní obrázek

ČEZ poskytl cínoveckému těžaři lithia konvertibilní úvěr

Ilustrativní obrázek

Nečekané výdaje s bydlením mohou domácnost nepříjemně překvapit. Jak takovou situaci zvládnout?

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k hypotečním úvěrům

Ilustrativní obrázek

Alternativa k hypotékám aneb bydlet se dá i jinak než ve vlastnímČti více
Ilustrativní obrázek

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Praha otevřela lehce v záporu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 14.4.2021

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 14.4.2021

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.