MONETA oznamuje další podporu klientům zasaženým pandemií COVID-19

13:13 | E V | Diskuze

Od dnešního dne mohou klienti Skupiny MONETA požádat o další tříměsíční pozastavení splácení svých půjček včetně poplatků a pojistného.

Ilustrativní obrázek
Foto: Moneta Money Bank

Banka tím rozšířila svou nabídku restrukturalizací úvěrů o další prodloužení odkladu splátek.

 

MONETA zároveň vyzývá ty, kteří se vlivem protipandemických opatření dostali do finančních nesnází, aby ještě předtím, než si požádají o odklad, využili možnosti pojistného plnění. To jim umožnuje pojištění schopnosti splácet v těch případech, kdy toto pojištění mají sjednané.

Jsme odhodláni pomoci všem, kteří se kvůli dopadům pandemie ocitli v obtížné situaci. Je potřeba si ale uvědomit, že podle současných bankovních předpisů jsme povinni zveřejňovat všechny takové restrukturalizace v úvěrovém registru, což může mít vliv na poskytnutí případných půjček či úvěrů v budoucnu. Rádi bychom proto touto cestou naše klienty vyzvali, aby ještě předtím, než požádají o restrukturalizaci své půjčky, využili pojistné plnění svého pojištění schopnosti splácet, pokud toto pojištění mají sjednáno, vysvětlila mluvčí Skupiny MONETA Zuzana Filipová.

MONETA již v této souvislosti požádala svého smluvního partnera o shovívavost v posuzování nároku na pojistné plnění i v situacích, které by za normálních okolností byly hraniční a mohly by být zamítnuty. „Jedná se například o případy, kdy lidé kvůli dopadům pandemie přišli o zaměstnání, ale od svého zaměstnavatele odešli takzvaně „na dohodu“ namísto výpovědi z důvodů nadbytečnosti. Pakliže bude žádost o pojistné plnění kladně vyhodnocena, zaplatí pojišťovna za klienta šest splátek,“ dodala Filipová.

O dočasný bankovní odklad mohou klienti zažádat přes webovou stránku Skupiny MONETA https://www.moneta.cz/odklad-splatek prostřednictvím online formuláře. Nabídka se vztahuje na všechny druhy splátkových spotřebitelských a komerčních úvěrů a hypotéky: prostřednictvím jednoho formuláře lze pak požádat o odklad až pěti úvěrů. Na stejných webových stránkách naleznou zájemci také návod pro postup k žádosti o pojistné plnění.

Během účinnosti odkladu nebudou klienti povinni splácet splátky úvěru ani žádné související poplatky. Po vypršení tří měsíců pak budou veškeré nezaplacené úroky a poplatky, včetně pojistného, účtovány v souladu se smluvně dohodnutými podmínkami. Aby se měsíční splátka nepřiměřeně nezvýšila, bude splátkový kalendář prodloužen tak, aby vyhovoval splácení dodatečných nákladů.

Na tříměsíční program dobrovolného moratoria naváže MONETA ještě do konce letošního roku nabídkou restrukturalizačních balíčků. Ty by měly klientům v ekonomických obtížích dopomoci k důstojnému a komplexnímu řešení jejich finančních závazků. „Zatímco tříměsíční odklad poskytne našim klientům podporu v krátkodobém horizontu, chápeme, že budou existovat i případy, které budou vyžadovat dlouhodobější řešení. I proto aktuálně vyvíjíme jedinečnou sadu jednoduchých nástrojů, které, jak doufáme, tato řešení umožní,“ uvedla Zuzana Filipová. „Covidová pohotovost“ neboli „Covid Emergency“ by měla být kombinací úpravy úrokové sazby a splátkového kalendáře. Detaily řešení plánuje MONETA představit na začátku prosince.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Podle ankety Profesia se 22 % lidí bojí, že přijde o práci a nebude mít na splátky

Ilustrativní obrázek

Více než polovina Čechů se při ztrátě zaměstnání spoléhá při placení účtů na stát

Ilustrativní obrázek

Čeští dlužníci loni přistoupili ke svým závazkům zodpovědně

Ilustrativní obrázek

Evropský průzkum ukázal vliv pandemie na chování spotřebitelů

Ilustrativní obrázek

Na splátky budou Češi v e-shopech před Vánoci kupovat hlavně elektroniku, na oblíbenosti získávají odložené platby

Ilustrativní obrázek

MONETA pomáhá živnostníkům a firmámČti více
Ilustrativní obrázek

Čtvrtina Čechů drží úspory na běžném účtu nebo v hotovosti

Ilustrativní obrázek

Německý DAX se drží nuly, SAP a Covestro zvýšily celoroční výhled

Ilustrativní obrázek

Praha otevřela lehce v záporu

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 14.4.2021

Ilustrativní obrázek

Asijský trh převážně v zeleném

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 14.4.2021

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.