Moneta Money Bank vylepšuje výhled i návrh dividendy

11:57 | Redakce W4T | Diskuze

Moneta prodala portfolio nevýkonných úvěrových pohledávek v nominální hodnotě 1,2 mld. CZK společnosti B2 Kapital Czech Republic. Tyto úvěry byly již zcela účetně odepsány. Touto transakcí tak realizovala mimořádný zisk před zdaněním v přibližné výši 360 mil. CZK.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Na základě tohoto prodeje, očekávaného zvyšování úrokových sazeb ČNB a silného růstu v hypotékách, úvěrech malým a středním podnikům a spotřebitelských úvěrech management navýšil svůj výhled pro letošní čistý zisk z minimálních 3,7 mld. CZK na 4 mld. CZK. Zároveň navrhne valné hromadě konané v příštím roce vyšší dividendu na úrovni 5,5 CZK na akcii (původní výhled ukazoval na 5,0 CZK na akcii).

Vylepšená guidance je pozitivním impulsem pro akcie Monety. Zvláště příznivě hodnotíme i zvýšený výhled na základě organického růstu, tedy lepší úvěrové aktivity a nejen kvůli jednorázovým vlivům spojeným s prodeji nevýkonných pohledávek. Očekáváme pozitivní reakci akcií.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.