MONETA Money Bank spolupracuje na projektu CHYTRÁ KRAJINA 2030+

12:12 | E V | Diskuze

MONETA Money Bank uzavřela memorandum o spolupráci s Centrem pro vodu, půdu a krajinu (CVPK), které funguje pod Českou zemědělskou univerzitou (ČZU).

Ilustrativní obrázek
Foto: public

Hlavním předmětem spolupráce je podpora projektu chytré krajiny v blízkosti Lán. Cílem projektu CVPK je vytvořit a pilotně otestovat krajinu adaptovanou na klimatickou změnu a podmínky roku 2030+.

Politika životního prostředí je v rámci celé Skupiny MONETA založena na povinnosti zodpovídat se z dopadu svých aktivit na životní prostředí a na hledání inovativních řešení. Jsme přesvědčeni, že projekt Chytrá krajina 2030+ takovým inovativním řešením je. I proto jsme velmi hrdi na to, že se stáváme partnerem tohoto projektu a věřím, že naše spolupráce bude dlouhodobá a přinese konkrétní výsledky,“ uvedl v této souvislosti Tomáš Spurný, předseda představenstva MONETA Money Bank.

Pilotní projekt Centra pro vodu, půdu a krajinu v lokalitě Amálie je oblast o velikosti přibližně 500 hektarů vymezená povodími Brejlský potok a Králův luh. Tento prostor se nyní systematickým přístupem proměňuje na historicky první tzv. chytrou krajinu, což znamená, že za pomoci biotechnických opatření, jakými jsou retenční a akumulační nádrže, mokřady, regulační drenáže nebo moderní zavlažovací systémy, zde probíhá adaptace krajiny na podmínky dlouhodobého sucha, ale současně na podmínky přívalových dešťů a teplotních změn. Sucho a povodně jsou dvě strany jedné mince, které mají společné řešení. Chytrá krajina bude realizovanou vizí funkčního řešení pro oba tyto extrémy a jsem moc rád, že pro tento projekt získáváme tak silného partnera,“ popisuje rektor ČZU a zároveň hlavní koordinátor CVPK Petr Sklenička.

Skupina MONETA se otázce dlouhodobé udržitelnosti věnuje dlouhodobě a v odpovědnosti za životní prostředí je velmi aktivní. Úzce spolupracuje s organizací CDP, která po celém světě pomáhá společnostem sledovat a publikovat informace o vlivu na životní prostředí, zejména pak se zaměřením na oblast ochrany klimatu. Skupina disponuje jedním z největších firemních fleetů elektrovozů v republice, své pobočky i centrální budovu zásobuje výhradně zelenou energií, v loňském roce pak představila nový systém nakládání s odpady, který společnosti přinesl 84% úsporu ve spotřebě plastů. Během 4 let se jí podařilo celkově snížit svou uhlíkovou stopu o více než 43 %.

Zdroj:Jan Cihlář, BEAUFORT s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Zemědělské a komunální plasty už nemusí do spaloven

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k úrodě obilovin

Ilustrativní obrázek

Baník proti klecím: Slepice získaly nečekanou podporu známého fotbalového klubu

Ilustrativní obrázek

ETW chce naučit české zemědělce a obce recyklovat.

Ilustrativní obrázek

Podle nového průzkumu chtějí Češi zákaz klecových chovů slepic, poslanci rozhodnou už brzy

Ilustrativní obrázek

Zásadní požadavky KZPS k uvolňování opatření nouzového stavuČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu ceny zlata

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k růstu cen pohonných hmot

Ilustrativní obrázek

Zlatý index: ČNB v červnu navýšila devizové rezervy o 1,2 tuny zlata

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Článek BHS k vývoji zlata

Ilustrativní obrázek

Vývoj hodnoty drahých kovů

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.