Mnoho lidí žije bez větší finanční rezervy.

12:12 | E V | Diskuze

Aktuální míra nezaměstnanosti po koronovariové krizi zatím sice roste pomalu, ale stále více lidí se bojí, že přijde o zaměstnání v druhé polovině roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: Aspen.PR

A nejde jenom o to, že by nenašli rychle jinou práci, ale mnoho z nich bude těžko hledat zaměstnání, kde je přijmou ihned, a navíc se stejně vysokou mzdou, jako předtím. To může mít za následek neschopnost splácet své závazky. Mnoho jedinců i rodin totiž žije bez větší finanční rezervy.

Jedno z řešení je uvažovat o pořízení pojištění schopnosti splácet úvěr nebo pojištění pravidelných výdajů. „Pojištění schopnosti splácet si lze sjednat k půjčkám, hypotékám, kreditním kartám, ale třeba i k úvěrům na auto nebo k leasingu. V případě výpadku příjmu při ztrátě zaměstnání pak pojistné plnění pokryje splátky úvěru,“ říká Martin Steiner, obchodní ředitel BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

„Dalším možným řešením, které chrání rodinný rozpočet ve chvílích rizika ztráty zaměstnání, je pojištění pravidelných měsíčních výdajů. Je určeno hlavně na zajištění pravidelných plateb, například za elektrickou energii, plyn, vodu a podobně,“ dodává Martin Steiner.

Pojištění schopnosti splácet i pojištění pravidelných výdajů chrání nejen před nedostatkem financí z důvodu ztráty zaměstnání, ale i kvůli pracovní neschopnosti a z důvodů invalidity či úmrtí.

Podle aktuálního průzkumu BNP Paribas Cardif, který zpracovala výzkumná agentura G82, by při snížení příjmu mělo 63 % lidí potíže se splácením svých závazků a pokrytím běžných výdajů. Velmi snadno by se sníženými příjmy vycházela pouze 4 % Čechů. Spíše snadno by pak vycházelo 30 %, spíše obtížně 36 %, velmi obtížně 20 % respondentů. A zcela nemožné by bylo vyjít se sníženými příjmy pro celých 7 % Čechů, kteří by pak nezvládli ani hradit základní životní náklady.

 

Zdroj:Michal Hoblík, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Prohlášení k uzavření restaurací od 22:00 h

Ilustrativní obrázek

Koronavirus ve firmě? Při podezření nemá smysl čekat

Ilustrativní obrázek

Přes 80 procent firem čeká na rozhodnutí o stravenkovém paušálu.

Ilustrativní obrázek

Banka Citigroup obnoví propouštění zaměstnancůČti více
Ilustrativní obrázek

IPO Česká zbrojovka Group: Fio banka začala přijímat pokyny k úpisu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v záporu

Ilustrativní obrázek

Pražská burza otevřela se ztrátou

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 24.9.2020

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes pokračovaly v poklesech

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 24.9.2020

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.