Mladí kováci se na jihu Čech shodli na podpoře kampaně Společně v práci

16:16 | E V | Diskuze

Mladí kováci podpoří kampaň Evropského odborového svazu průmyslu - IndustriAll European Trade Union za posílení významu kolektivního vyjednávání „Together at Work, čili Společně v práci.

Ilustrativní obrázek
Foto: OS Kovo

Na svém dvoudenním výjezdním zasedání, které se konalo od pátku 20. do soboty 21. září v Českých Budějovicích, se na tom shodli členové Komise mladých Odborového svazu KOVO z celé ČR.
Jednání řídil místopředseda OS KOVO Tomáš Valášek. V rámci pracovního setkání, které hostilo českobudějovické regionální pracoviště OS KOVO v prostorách domu kultury Metropol, se uskutečnila také návštěva zlivské strojírenské společnosti Prym Consumer CZ. Domácí region zastupoval Marek Profant, předseda základních organizací OS KOVO při Groz-Beckert Czech, Kern-Liebers CR a Prym Consumer CZ, který je současně také předsedou mladých jihočeských kováků.
„Na programu pracovního setkání byla mimo jiné také příprava na společný seminář s kolegy z Německa, který budeme mít na téma Evropské unie zhruba za měsíc v Praze na Olšance, projednávání aktuální situace v regionech a podnicích, kde členové komise působí, informace z centrály Odborového svazu KOVO a Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS), vyhodnocení akce Konec levné práce, dokončování dalších letošních akcí a samozřejmě příprava dalších na rok 2020,“ uvedl Tomáš Valášek.
Komise mladých kováků, v níž mají své zastoupení všechny české a moravské regiony, nevybírá místo ke svému zasedání náhodně. „Snažíme se jet tam, kde se něco podstatného děje. Zde došlo před týdnem k výměně krajského zmocněnce OS KOVO, kdy Jana Švece odcházejícího do důchodu nahradil Jan Janoušek z Motoru Jikov, v Radě OS KOVO a na postu předsedy základních organizací OS KOVO ve společnostech Groz-Beckert Czech, Kern-Liebers CR a Prym Consumer CZ pak zástupce mladých Marek Profant,“ poznamenal Valášek. Důležitým tématem bylo i nastartování efektivnější práce s Mladými kováky v tomto regionu, která v posledním období stagnovala. „Spolu s Markem Profantem budeme řešit, jakým způsobem by mohla komise z centrální úrovně jihočeskému regionu v tomto úsilí pomoci,“ zdůraznil Valášek.
Výše zmíněná celoevropská kampaň Together at Work odstartuje ve čtvrtek 26. září v Bruselu a potrvá do března příštího roku. Obecně je zaměřena na pracující, zvláště na ženy, mladé lidi a ty, kteří zastávají riziková pracovní místa. Pokusí se rovněž ovlivnit zaměstnavatele a politiky.
Podle generálního tajemníka IndustriAll Europe Luce Trianglea bylo v posledních desetiletích kolektivní vyjednávání v celé Evropě narušeno. Po krizi, která začala v roce 2008, národní vlády i evropské instituce vědomě útočily na kolektivní vyjednávání jako na prostředek snížení mezd a obnovení ziskovosti. Nárůst individuálních pracovních smluv způsobil, že se mnoho pracovníků nedokázalo bránit, což vedlo k nárůstu nejisté práce a chudoby pracujících.
IndustriAll European Trade Union reprezentuje sedm milionů pracujících mužů a žen napříč dodavatelskými řetězci ve zpracovatelském průmyslu, těžbě a energetice v celé Evropě. Jeho cílem je chránit a prosazovat práva zaměstnanců. Celkem sdružuje 181 odborových organizací v 38 evropských zemích.

Zdroj:OS KOVO
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Karanténa a vzdálená práce – byla nedávná krize dostatečným impulsem něco změnit?

Ilustrativní obrázek

Nezaměstnanost stoupá navzdory dostatku volných pracovních míst, pomoci musí flexibilnější systém rekvalifikací

Ilustrativní obrázek

Každý desátý gastro podnik karanténu nepřežil

Ilustrativní obrázek

Komentář k míře nezaměstnanosti

Ilustrativní obrázek

Práce na home office se stavebním společnostem neosvědčila

Ilustrativní obrázek

Ranní restart 2.7.2020Čti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Německo v čele s automobilkami roste, index DAX posiluje o 1,8 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.