Mírné zklamání z čínských dat kurzem eura nezahýbalo

09:13 | Redakce W4T | Diskuze

Kurz společné evropské měny proti dolaru včera nezaznamenal žádné výraznější výkyvy a dnes ráno se pohybuje velmi blízko včerejších otevíracích hodnot. Včerejšek ani na jednom z břehů Atlantiku nepřinesl žádná důležitá makroekonomická data, a tak obchodování chyběly větší impulzy. S mírnou nervozitou jsme očekávali údaje z Číny, které byly zveřejněny v noci. Ty sice mírně zklamaly, ale za svými očekáváními zaostaly pouze marginálně, a tak s kurzem hlavního měnového páru nijak nepohnuly.

Foto: Gerd Altmannn

 

Dnes už na hlavních trzích můžeme očekávat více aktivity, protože se hlavně v Evropě dočkáme některých zajímavých dat. Německý ZEW index se ve složce očekávání podle odhadů ekonomů SG na začátku letošního roku výrazně propadnul z 16,1 bodu na 4,5 bodu. Za tímto propadem by měly stát nejistoty okolo Číny, která v posledních týdnech prožila výrazné výkyvy na svých akciových trzích, i nejistoty ohledně cen ropy. Nicméně tento pokles by měl zůstat dočasný a v průběhu roku by se indikátory důvěry měly vracet k vyšším hodnotám. I hodnocení současné situace by si mělo mírně pohoršit. Nicméně snížení tohoto indikátoru by mělo být výrazně menší. Finální údaje za německou inflaci by neměly přinést žádnou revizi. Harmonizované ceny v prosinci stagnovaly a meziroční inflace dosáhla 0,2 %. Celkově naše odhady naznačují, že euro by mělo být dnes pod tlakem.    

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.