Minulý rok vzrostl objem i počet zadaných veřejných zakázek

10:10 | fa ra | Diskuze

Veřejní investoři v ČR loni zadali konkrétním firmám 820 projektových zakázek za 5,7 miliardy korun. Hodnota i počet zadaných zakázek se meziročně shodně zvýšily o téměř 20 procent a dosáhly na tříletý rekord.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Naopak objem a hodnota vypsaných výběrových řízení loni v porovnání s rokem 2016 klesly. Vyplývá to z analýzy, kterou zpracovala společnost CEEC Research na základě dat ve Věstníku veřejných zakázek. Firma o tom tento týden informovala ČTK.

Ve zmíněném věstníku se loni objevilo 320 soutěží na projektové práce za 3,2 miliardy korun. V meziročním srovnání tak bylo vyhlášeno o 31 procent méně tendrů a jejich hodnota proti předchozímu roku klesla o polovinu. "Meziroční změny hodnoty byly ovlivněny velkými zakázkami z ledna 2016 a zvýšenou aktivitou investorů v září 2016 před očekávanou změnou zákona o veřejných zakázkách," uvedla k poklesu hodnoty vyhlášených veřejných soutěží CEEC Research.

Meziročně méně zakázek vypsali investoři zejména v prvních třech čtvrtletích loňského roku, od října do prosince jich už bylo meziročně více.

Z výběrových řízení vypsaných loni jich veřejní investoři zadali konkrétním firmám 64 procent v hodnotě 1,7 miliardy korun, což je zhruba 58 procent z objemu vypsaných zakázek.

Z hlediska zadaných veřejných zakázek se meziročně snížil jejich počet pouze v období od července do září a v posledním loňském čtvrtletí se snížila jejich hodnota.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Objem veřejných projektových zakázek loni vzrostl o pětinu

Ilustrativní obrázek

Generální finanční ředitelství podalo žaloby proti několik pokutám, které dostalo za porušení zákona o veřejných zakázkách

Ilustrativní obrázek

Stovky smluv nesou znaky zneužívání systému zakázek malého rozsahu, nejvíce z instituce spadající pod ministerstvo obrany

Ilustrativní obrázek

Do konce listopadu vzrostl počet veřejných zakázek o 95 procent, jejich objem o 46 procent

Ilustrační foto

Objem veřejných zakázek vzrostl meziročně o 80 procent

Ilustrační foto

Objem veřejných zakázek vzrostl meziročně o 91 procentČti více
Ilustrativní obrázek

Rudý závěr v zámoří

Ilustrativní obrázek

Index DAX na závěr týdne o půl procenta oslabil

Ilustrativní obrázek

Johnson & Johnson - 7,5 % po zprávě o přítomnosti azbestu v dětském prášku

Ilustrativní obrázek

Akcie na Wall Street klesají

Ilustrativní obrázek

Německé akcie na počátku seance klesají o více než 1 %

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické akciové indexy zakončily páteční seanci poklesem

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.