Miliardáři utrácejí milióny za luxusní tanky. Zběsilá jízda pak vypadá takto

09:38 | Ne Ro | Diskuze

Miliardáři mají novou zábavu: Kupují si luxusní tanky, které přijdou na půl miliónu amerických dolarů. V těch se pak prohánějí přírodou a řádí.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Bratři Michael a Geoff Howeovi jsou zakladateli společnosti Howe and Howe Technologies, která se zaměřuje na prodej luxusních tanků pro miliardáře. Mezi jejich klienty patří třeba Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, dubajský korunní princ. Ten si dokonce koupil hned celou flotilu těchto neobyčejných tanků.

Jak před nedávnem bratři Howeovi na stanici CNBC přiznali, jejich klientelu tvoří nejbohatší lidi světa - dolaroví miliardáři. Tak proč tuto skutečnost tajit, když je tomu tak.

Zdroj: youtube, CNBC

Jay Leno z pořadu CNBC Jay Leno's Garage se včera mohl projet jedním takovým tankem pro miliardáře. Šlo o model Ripsaw EV2, který přijde na 400 tisíc USD, má motor o 500 koních a jak si Leno mohl ověřit, velice dobře se ovládá. Tento obrněný vůz je vybaven počítačovým řízením a lze se s ním prohánět opravdu složitým terénem, aniž byste se museli bát o své vlastní zdraví. Jde o vozidlo, v němž máte pocit, že je prakticky nemožné ho v sebenáročnějším terénu poškodit. To samozřejmě není pravda. Nicméně odolnost těchto vozidel je ve srovnání s terénními auty opravdu někde jinde.

Bratři Howeovi prodávají tato luxusní obrněná vozidla především solventním civilistům či přesněji řečeno miliardářům, kteří jsou jediní, kteří si podobné vozidlo mohou dovolit. A když už ne jim, tak vládním orgánům. Například jejich robot RS1 Base System je určen k absorbování explozivního zařízení. Zařízení RSBI Swat-Bot je pro změnu jednoduše transportovatelným zařízením, sloužícím k masivní ochraně policistů. Cena každého z těchto zařízení začíná někde na 100.000 USD.

Luxusní obrněné vozidlo Ripsaw, které si měl možnost Leno v pořadu CNBC vyzkoušet, dosahuje maximální rychlosti 75 mph a je určeno také pro civilní použití. Podle webu společnosti Howe a Howe Technologies začíná pořizovací cena modelu Ripsaw SSR1 na 595.000 USD. Toto vozidlo lze na přání zákazníka dovybavit řadou dalších vychytávek, jako třeba termální infravizí pro jízdu v noci, dodatečným opancéřováním apod.

Leno přiznává, že poté, co měl možnost vyzkoušet si jízdní vlastnosti tanku Ripsaw v praxi, miliardáře naprosto pochopil, když po tomto exkluzivním voze zatouží.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

General Dynamics kupuje konkurenční CSRA za 141 miliard korun

Ilustrativní obrázek

Boeing navrhuje brazilské vládě, že bude mít ve společném podniku s Embraerem až 90% podíl

Ilustrativní obrázek

Akcie výrobců zbraní v USA oslabují v reakci na nízký počet nových žádostí o vydání zbrojního průkazu

Ilustrativní obrázek

Krvavé peníze: Austrálie se chce stát klíčovým světovým vývozcem zbraní

Ilustrativní obrázek

Rusko v reakci na americké sankce založí banku pro pokrytí sektoru obrany

Ilustrativní obrázek

Raytheon získala zakázku za 1,5 miliardy USD spjatou s protiraketovým systémem PatriotČti více
Ilustrativní obrázek

Čína nebude jedinou zemí, které se dotkne zavedení cel v USA

Ilustrativní obrázek

ETF zaměřené na kovy a těžbu zažívají rally

Ilustrativní obrázek

Qualcomm zvyšuje nabídkovou cenu za NXP Semiconductors

Ilustrativní obrázek

Analytici z Bernstein zvýšili doporučení pro akcie Analog Devices

Ilustrativní obrázek

Morgan Stanley očekává ve 2H 2018 slabší dolar. Důvodem globální růst a hypotéza dvojího deficitu

Ilustrativní obrázek

Wal-Mart Stores hlásí pokles zisku, negativně se na výsledku podepsala restrukturalizace firmy

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.