Michael Kors se blíží k nákupu Versace za zhruba 2,35 miliardy dolarů - WSJ

14:03 | Redakce W4T | Diskuze

Oděvní značka Michael Kors, společnost s ručením omezeným, plánuje odkoupit módní dům Versace společně s jejím částečným vlastníkem Blackstone. Tento obchod, který má být oznámen v úterý, má hodnotu dvou miliard dolarů. Firma tak posiluje své konkurenční postavení na trhu.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Americká oděvní značka Michael Kors, společnost s ručením omezeným, hodlá oznámit dohodu se společností Versace, jejíž obsahem má být odkup milánského módního domu v hodnotě zhruba 2 miliardy dolarů.

Dohoda, která by měla být oznámena v úterý ráno, obsahuje prodej rodiny Versace společně se soukromou společností Blackstone, která vlastní část zmíněné firmy.

Mluvčí Versace odmítl situaci jakkoli komentovat. Michael Kors a Blackstone nemohli poskytnout komentář v požadovaném termínu.

Dohoda vyšla na povrch ve chvíli, kdy firma Versace, jeden z posledních nezávislých módních domů, pozastavuje svůj přechod na veřejnou nabídku akcií. Jedná tak z důvodu, že tržní podmínky pro veřejnou nabídku údajně nejsou zcela vhodné, sdělila osoba, která se na rozhodnutí podílela.

Michael Kors v současné době usiluje o skupování módních značek s cílem stát se rivalem evropských luxusních konglomerátů, jako je například francouzská společnost LVMH - Moët Hennessy Louis Vuitton či Kering nebo švýcarská firma Richemont International.

Společnost Michael Kors se dnes obchoduje v předburzovní fázi na červené nule s poklesem 0,055 %.

Zdroj:David Halman, Fio banka, a.s.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.