Měsíc po restartu je v provozu 8 z 10. hospod a restaurací

13:41 | E V | 4 komentáře / 4 nové

Měsíc od otevření je v provozu zhruba 83 % gastro podniků. Prodej točeného piva se v současnosti pohybuje na úrovni 85 % stejného období loňského roku.

Ilustrativní obrázek
Foto: Staropramen

Vyplývá to z dat společnosti Pivovary Staropramen, které dodávají pivo do několika tisíc restaurací po celém Česku. Do obnovy trhu a podpory svých zákazníků dosud investovaly téměř dvě desítky milionů korun a nyní se soustředí na aktivity, jejichž cílem je přivést konzumenty zpět do hospod a restaurací. V případě příznivého vývoje se prodeje piva v nadcházejících měsících mohou vrátit na 90 % běžného stavu.

Ani měsíc od znovuotevření stále nejsou v provozu všechny hospody a restaurace. „Některým podnikům se provoz nevyplatí a zůstávají zavřené. Zhruba 3 % našich partnerů pak již neotevřou vůbec,“ uvádí Radek Fidra, národní manažer on-trade ve společnosti Pivovary Staropramen. Návrat k normálu je podle něj postupný a situace se značně liší dle lokalit. „Zatímco v menších městech a na vesnicích v současnosti funguje asi 90 % podniků, ve větších městech je to méně, přibližně 80 %,“ upřesňuje.

 

Nejpostiženější podniky v centru Prahy

Z pohledu pohostinství je nejhorší situace v centru hlavního města, kde dosud otevřelo pouhých 60 % hospod a restaurací. „Podniky v širším centru Prahy hlásí tržby a spotřebu piva na úrovni 20 % oproti běžnému stavu. Dokud se nevrátí zahraniční turisté, případně Prahu nezačnou ve větší míře navštěvovat Češi, výraznější zlepšení se nedá očekávat,“ vysvětluje Radek Fidra. Provozovatelé mnoha podniků navíc upozorňují, že nechybí pouze zahraniční turisté, ale také zaměstnanci z okolních kanceláří, což je znát především v době obědů.

 

Nadále pomáhat a přilákat lidi do hospod

Při obnovení provozu byla pro mnoho provozovatelů klíčová pomoc ze strany pivovaru. „Mohl jsem zdarma vyměnit prošlé pivo za nové a na první objednávky nám byla poskytnuta výrazná sleva,“ pochvaluje si podporu Pivovarů Staropramen Luděk Hanzlík, majitel smíchovského podniku Šenkýrna Hlubina. „V první fázi jsme se postarali o zajištění piva v nejlepší kvalitě, nyní realizujeme aktivity, které by měly pomoci do podniků přilákat konzumenty. Do našich podniků například investujeme prostřednictvím konzumačních voucherů, které mohou lidé získat ve vybraných obchodech v rámci soutěže s našimi značkami piv,“ informuje Radek Fidra s tím, že velká část současné podpory směřuje na sezónní zákazníky, kterým je zajišťováno vybavení v podobě slunečníků, nábytku na zahrádky apod. „Návrat na úroveň před příchodem koronaviru letos neočekáváme. Pokud bude přát počasí a nedojde k dalším restrikcím kvůli možnému zhoršení epidemiologické situace, prodeje piva ve zbývajících měsících letošního roku by se mohly pohybovat na úrovni 90 % loňského roku,“ uzavírá.

Zdroj:Radim Darebník, dark-side
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Při tomto počtu v Brně doporučuji restauraci https://www.facebook.com/zahradanaudolni mají překrásný venkovní i vnitřní prostor a dokáží dělat opravdu slušné akce na úrovni. Pro svatbu si myslím v Brně ideální varianta. Můžete si tam zajít i na oběd to omrknout.
Zatím to máme napočítané tak cca na 50 - 60 lidí. Nemáme ještě přesně sepsaný seznam hostů. Chceme místo, kde nám to kompletně zařídí a budou se o nás starat od začátku do konce.
Pro kolik lidí? pořádám u nás ve firmě všechny večírky a o restauracích a jejich službách po Brně mám dost přehled.
Máte někdo doporučení na slušnou restauraci v Brně pro uspořádání svatby během příštího roku?
Vstoupit do diskuze


Související články
Ilustrativní obrázek

Rok 2020 v Poštovní spořitelně a výhled do toho nového

Ilustrativní obrázek

Linde navýšilo kvartální dividendu a schválilo nové kolo zpětného odkupu akcií za 5 mld. USD

Ilustrativní obrázek

Moneta: Minoritní akcionář Petrus Advisers odmítá dobrovolnou nabídku PPF a fúzi s Air Bank

Ilustrativní obrázek

Trendy ve webdesignu: 2020 byl rokem zjednodušování, 2021 přinese 3D grafiku a AI

Ilustrativní obrázek

Intel publikoval výsledky za 4Q, očekávání trhu překonal

Ilustrativní obrázek

Spotřebitelská/podnikatelská důvěra, ČR- komentář Radomíra Jáče, Generali InvestmentsČti více
Ilustrativní obrázek

Německý DAX maže pondělní ztráty

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy ztrácely, centrální banka Číny stahovala hotovost a její poradce varoval před riziky

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijským akciím se na úvod týdne dařilo

Ilustrativní obrázek

Apple: Optimismus analytiků roste před blížícím se reportem výsledků

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po otevření klesá

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.