Měny v regionu stagnují na hladinách ze středečního závěru

08:27 | fa ra | Diskuze

Už druhý týden se koruna drží v úzkém pásmu 27,02-27,025 CZK/EUR. O tom, jak moc je ale ČNB přítomna devizovém trhu se svými intervencemi získáme hrubou indikaci až ze statistiky devizových rezerv, která bude zveřejněna až 7. června. Přesná data pak budou k dispozici až o měsíc později. Na trhu ve čtvrtek vládla poklidná nálada.

Foto: Web4Trader

Po komentářích z úst centrálních bankéřů v posledních dnech už včera nic dalšího nepřibylo. Ke konci měsíce je ekonomický kalendář tradičně prázdný. Jedinou výjimku tvoří konjukturální statistiky, které ale budou zveřejněny až příští týden v úterý.

Ostatní regionální měny také stagnovaly. Maďarský forint během včerejšího dne osciloval kolem úrovně 316,5 HUF/EUR. Polský zlotý se zase pohyboval na hladině 4,39-4,40 PLN/EUR, která byla nastavena v závěru středečního obchodování. Kurz zlotého nerozkolísala ani zveřejněná dubnová data. Meziroční vývoj maloobchodních tržeb dosáhl tržního konsenzu na úrovni 5,5 %. I vývoj průmyslových cen v podstatě odpovídal očekávání trhu na úrovni -1,3 %, když poklesly o 1,2 %. Průmyslová výroba naopak trh potěšila, když vzrostla o 6 % y/y. Naopak stavebnictví potvrdilo trend meziročního poklesu, když v dubnu snížilo svůj výstup o 14,8 %.

Ve včerejším vyjádření polského ministra financí Szalamachy zazněly tři zásadní informace. A to, že návrh maloobchodní daně by měl být hotov během příštího týdne. Ve svém vystoupení ministr také odmítl možnost, že by diskuze nad změnou bankovní daně měla být otevřena dříve než za půl roku až rok. V neposlední řadě si Szalamacha také myslí, že vývoj ekonomiky v prvním čtvrtletí nevytváří potřebu revize státního rozpočtu, jehož schodek chce vláda udržet pod třemi procenty.

Česká výnosová křivka včera zvýšila svůj sklon, když ve středních partiích přidala bod a na dlouhém konci vzrostla o dva.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.