Měnový pár EUR/USD se dočasně uklidnil

05.05.2016 08:39 | fa ra | Diskuze

Situace na hlavním měnovém páru se včera uklidnila. Kurz se převážně pohyboval těsně pod hladinou 1,15 USD/EUR, na které dnes také otevírá. Situaci pomohla uklidnit slušná data z USA. Nad očekáváním skončil jak výsledek továrních objednávek, tak indexu ISM ze služeb, kde potěšil zejména ukazatel zaměstnanosti. Zvýšily se i jednotkové náklady práce, které vzrostly hlavně díky růstu hodinové mzdy.

Foto: 401(K) 2012

To je na jedné straně dobrá zpráva pro spotřebitele a inflaci, na druhou stranu se snižuje ziskové marže podnikatelů. Výrazněji včera zklamal pouze ADP report z trhu práce. Ten ukázal pouze na 156 tis. nových pracovních míst a výrazně tak zaostal za tržním očekáváním. Podle ekonomů SG však ADP report predikuje oficiální čísla z trhu práce zveřejněná zítra pouze velmi omezeně. Více v tomto ohledu důvěřují indexu zaměstnanosti v rámci ISM. V eurozóně data výrazná překvapení nepřinesla. Revize PMI indexů byla pouze kosmetického charakteru. Podle ekonomů SG evropské PMI ukazují na růst ekonomiky v druhém čtvrtletí o 0,3-0,35 % q/q, což odpovídá jejich pohledu, že hospodářství v eurozóně v druhém čtvrtletí mírně zpomalí.

Dnešek bude na ekonomické události o poznání chudší. ECB vydá svůj bulletin, který by měl ukázat, že banka se v současnosti soustředí na zavádění opatření přijatých v březnu. Pokračovat bude i jednání Řecka s věřiteli, nicméně dnes skoro jistě k žádnému průlomu nedojde. Ve Spojených státech bude zveřejněn počet nových žadatelů o dávky v nezaměstnanosti za minulý týden. Toto číslo by mělo oproti předchozímu týdnu podle ekonomů SG zůstat v podstatě beze změny. Obchodování tak bude klidné a investoři budou vyčkávat na zítřejší oficiální zprávu z amerického trhu práce.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.