Měnový pár EUR/USD je prozatím uzamčen v úzkém a poněkud nestabilním obchodním pásmu

16:54 | Ne Ro | Diskuze

Měnový pár EUR/USD je prozatím uzamčen v úzkém a poněkud nestabilním obchodním pásmu, přičemž možnému oslabení eura na páru bude bránit aktuální omezení programu nákupu dluhopisů ze strany ECB, stabilizující se ekonomika eurozóny a velmi rozvláčné tempo zvyšování úrokových sazeb FEDu. 

Foto: W4T

Pokud ECB neuvolní dále svou měnovou politiku a FED skutečně v prosinci zvýší své úrokové sazby, měl by EUR/USD prorazit dno současného obchodního pásma na úrovni 1,1130 a otestovat horní hranici vzestupného trendu v letošním roce kolem úrovně 1,1045. V krátkodobém výhledu stále existuje možnost, že zpomalení kapitálového odlivu způsobí růst na páru, přinejmenším dočasně, směrem k úrovni 1,1280.

Zdroj: SG Cross Asset Research/Forex

Pokud skutečně dojde u ECB k odklonu od nákupů dluhopisů směrem k cílené dlouhodobější refinanční operaci (TLTRO), mohlo by to přilákat domácí evropské investory zpět k evropskému trhu s dluhopisy a tím pádem způsobit posilování eura. Toto prudké posílení eura analytici stále považují spíše za riziko, nežli pravděpodobný scénář, i přesto je to však dobrý důvod k tomu otevřít na EUR/GBP dlouhou pozici.

Zdroj:eFXnews
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.