Měnový pár EUR/USD čeká na zajímavější podněty

08:20 | fa ra | Diskuze

Euro si včera vůči dolaru vybíralo oddechový čas. V průběhu celého dne se nevzdálilo z úzkého pásma 1,113 - 1,119 USD/EUR, takže ve srovnání s pondělním obchodováním skončilo prakticky beze změny. Výraznější pohyb nenastal ani po zveřejnění horšího německého ZEW indexu, kterému v únoru kazilo náladu dění na finančních trzích a obavy z vývoje v Číně.

Foto: Public DomainDnes zveřejněná data ve Spojených státech by měla vyznít ve prospěch amerického dolaru. Počet nově zahájených staveb a počet vydaných stavebních povolení by se po prosincovém propadu měl vrátit zpět do kladných čísel. Lednová průmyslová produkce by poprvé za pět měsíců měla vykázat růst (+0,4 % m/m), zatímco využití kapacit by si mělo polepšit o dvě desetiny na 76,7 %. Neznámou zůstává, jak na trhy zapůsobí záznam z posledního zasedání americké centrální banky. Pravděpodobně se ponese v podobném duchu jako poslední vystoupení Janet Yellen.

Oživení na trhu práce pokračuje, rizikem zůstává vývoj vnějšího prostředí, přičemž další rozhodnutí budou závislá na aktuálních datech a na vývoji na finančních trzích. Očekávání trhu jsou v současné době pesimistická, když předpokládají pouze jednoho zvýšení úrokových sazeb a to ještě s pravděpodobností pouze 30 %. Oproti tomu SG stále počítá s trojím růstem sazeb – v červnu, září a prosinci.

V eurozóně proběhne nemonetární zasedání ECB, které pozornost trhů pravděpodobně nepřitáhne.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.