Měnový pár EUR/USD bez významnějšího pohybu

08:43 | fa ra | Diskuze

Kurz nejvýznamnějšího světového měnového páru, eura vůči americkému dolaru nezaznamenal výraznější pohyb. Ani na jedné straně Atlantského oceánu nebyla včera zveřejněna významnější ekonomická data. Pozornost finančních trhů se tedy zaměřila na analýzu zveřejněného zápisu z lednového jednání ECB.

Foto: Gerd Altmann

Ze zápisu vystupují následující poznatky. Rada guvernérů podpořila Draghiho poselství o tom, že v současné době není třeba limitovat jádrovou inflaci. Členové rady se taky shodli na potřebě znovu promyslet měnovou politiku na březnovém jednání rady a také předsevzetí jasně komunikovat rozhodnutí o tom, že sazby zůstanou na nízké úrovni po velmi dlouho dobu.

Členové rady guvernérů také viděli potřebu ujistit trhy, že jejich opatření fungují a že stále mají k dispozici další nástroje k dalšímu použití. Rada si nevyhrazuje žádné budoucí kroky a další rozhodování zůstává závislé na datech, které budou z ekonomiky eurozóny přicházet. Závěrem také potvrdili, že i nadále zůstává cílem 2% změna cenové hladiny.

Trhy dnes budou sledovat pokračující summit EU v Bruselu. Kromě toho bude zveřejněn spotřebitelský indikátor důvěry v eurozóně, který by se v současné turbulentní době neměl měnit ani jedním směrem. V USA pak bude zveřejněna spotřebitelská inflace, která by měla vzrůst o 1,3 % y/y a o 2,1 % y/y ve své jádrové složce.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.