Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

08:41 | fa ra | Diskuze

Včerejší zasedání Fedu nic nezměnilo na výhledu Komerční banky, že v prosinci dojde ke zvýšení dolarových úrokových sazeb.

Foto: Web4Trader

Dnešní kalendář nabízí pouze finální údaje o německé inflaci. Trhy tedy budou pouze vstřebávat včerejší zápis. V regionu nebudou zveřejněna vůbec žádná data. Analyzována budou včerejší slova guvernéra Rusnoka, který prohlásil, že nečeká další posouvání minimální doby trvání kurzového závazku.

Měnově politická komise Fedu názorově rozdělena

Euro včera pokračovalo v postupném oslabování. Jeho kurz proti dolaru se dostal těsně k hranici 1,100 USD/EUR, která tvoří několikaměsíční hladinu podpory. Vývoj kurzu nevychýlilo ani zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Na něm ještě „mnoho“ účastníků poukazovalo na přetrvávající problémy na trhu práce. Na druhé straně se někteří účastníci obávali, že podmínky na trhu práce by se mohly rychle začít rychle utahovat, což by poté vyžadovalo překotná opatření. Při pohledu na inflaci „mnoho“ členů nevidí velké množství inflačních tlaků, nicméně i nadále očekávají její postupný růst. Včerejší zápis nezměnil náš názor, že na prosincovém zasedání již ke zvýšení sazeb dojde.

Nečekané zpomalení včera přinesl čínský zahraniční obchod. Vývozy meziročně oslabily o 5,6 % a růst dovozů oslabil na 2,2 % y/y. Vývoz oslabil zejména v sektorech náročných na práci jako textilní průmysl. Na propadu se podílel také pokles vývozu elektroniky. I když očekáváme, že data příští měsíc přinesou alespoň částečnou korekci, je vidět, že vnější poptávka po čínském zboží se zotavuje ztěžka.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.