McDonald's zvýšil zisk i tržby, dařilo se díky celodenním snídaním a růstu v Rusku a Číně

16:09 | fa ra | Diskuze

Americká společnost McDonald's ve čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o deset procent na 1,21 miliardy dolarů (30,1 miliardy Kč). Největšímu světovému řetězci restaurací s rychlým občerstvením pomohlo zavedení celodenní snídaně na americkém trhu, ke zlepšení přispěl i silný růst na trzích jako je Rusko a Čína.

Foto: Web4Trader

 

Celosvětové tržby v restauracích, které existují alespoň rok a dají se tedy srovnávat, se ve čtvrtletí zvýšily o pět procent. Analytici v průzkumu společnosti Consensus Metrix v průměru očekávali jejich nárůst o 3,2 procenta.

Ve Spojených státech se tržby v restauracích otevřených déle než 13 měsíců zvýšily o 5,7 procenta. Firma, které roste další konkurence v podobě řetězců Chipotle Mexican Grill a Shake Shack, se snaží získat nové strávníky a v říjnu začala ve svých amerických restauracích nabízet snídaňové menu po celý den.

Údaje o tržbách v Číně firma nezveřejňuje, řadí ji do skupiny rychle rostoucích trhů, kam patří i Rusko. Firma uvedla, že tržby v této kategorii stouply o tři procenta. McDonald's rovněž zrychluje expanzi na ruském trhu, kde se mu v době ruské ekonomické krize osvědčila strategie zaměřená na místní dodavatele a na cenově dostupnou nabídku jídla. Firma hodlá v zemi letos otevřít více než 60 restaurací.

"Ukazujeme, že náš plán modernizace je klíčem k tomu, abychom znovu nastartovali růst a stali se moderní a progresivní společností," která nabízí sendviče, uvedl generální ředitel Steve Easterbrook, který firmu vede od loňského roku.

Celkové tržby v posledních třech měsících loňského roku meziročně klesly o 3,5 procenta na 6,34 miliardy dolarů, zejména kvůli vlivu silného kurzu dolaru. Tento údaj zahrnuje veškeré tržby, tedy i z restaurací otevřených méně než rok. Výsledek i tak překonal odhady analytiků, kteří tržby v anketě agentury Thomson Reuters v průměru odhadovali na 6,22 miliardy dolarů.

McDonald's provozuje přes 36.000 restaurací ve více než stovce zemí. Na českém trhu působí od roku 1992.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.