Marihuana na burzu nesmí, rozhodl provozovatel NASDAQ

09:29 | wa pe | Diskuze

Provozovatel NASDAQ odmítl zapsat akcie sociální sítě uživatelů marihuany MassRoots na burzu.

Foto: W4T

 

Rozhodnutí NASDAQ OMX Group může potenciálně zbrzdit rozvoj slibného trhu s konopím, který především v posledních letech nabíral v USA na síle. MassRoots se měla  stát první „marihuanovou společností“ kótovanou na NASDAQ. Marihuanu jako rekreační drogu si dnes v USA zcela legálně koupíte například ve státech Colorado, Oregon, Washington a Aljaška. Ve 23 státech v USA je do různé míry povolen prodej marihuany pro léčebné účely a v dalších 14 státech jsou již v platnosti některá dekriminalizační opatření.

MassRoots uvedla v oficiálním prohlášení, že důvodem odmítnutí byla obava NASDAQ OMX z možného napomáhání prodeje ilegální látky. Společnost má v úmyslu se proti rozhodnutí formálně odvolat a zahájila propagační kampaň, která má za cíl získat podporu široké veřejnosti. „Kdybychom byli sociální síť pro uživatele tabákových výrobků nebo alkoholu, NASDAQ by naši přihlášku schválil i přesto, že tyto látky způsobují mnohem více úmrtí a společenských škod, než kdy způsobí marihuana,“ uvedl výkonný ředitel Mass Roots, Isaac Dietrich.

 

 

Zdroj:bi, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.