Management Stock Spirits potvrdil výhled na letošní rok

08:32 | Redakce W4T | Diskuze

Management společnosti Stock Spirits potvrdil výhled na letošní rok, který zůstal nezměněný na základě dosavadních obchodních výsledků.

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Trh s vodkou v Polsku meziročně mírně vzrostl o 1,1 % z pohledu objemů a o 1,2 % z pohledu hodnoty. Tržní podíl společnosti (objemy) vzrostl na 26,1 % (24,9 % v 1Q 2017). V České republice trh s tvrdým alkoholem vzrostl meziročně o 8 % z pohledu objemů a o 11,3 % z pohledu hodnoty. Podobně jako v Polsku k růstu pomohlo, že v tomto roce byly velikonoční svátky v prvním čtvrtletí, zatímco minulý rok až ve druhém. Tržní podíl společnosti v České republice vzrostl na 36,2 % (z 34,1 % v 1Q 2017), což je kombinací posílení distribuce a uvedením některých nových značek. Růst trhu i tržního podílu Stock Spirits je pozitivní, nicméně bez dalších informací týkajících se finančních výsledků mají jen omezenou vypovídací hodnotu.

Zdroj:Jiří Kostka Ekonomický a strategický výzkum Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.