Management Fortuny zvyšuje odhady růstu EBITDA za loňský rok

08:50 | mos ja | Diskuze

Management společnosti včera v podvečer překvapil zvýšením svého výhledu za loňský rok. Oproti původním odhadům, kdy predikoval nárůst EBITDA o 80 až 95 %, nyní počítá s růstem o 135 až 150

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Za hlavní faktor management označil vyšší marže u sportovních sázek, a to zejména v průběhu prosince kvůli příznivým výsledkům sportovních zápasů. Ke zvýšení odhadů přispěla i trvale rostoucí výkonnost klíčových ukazatelů. Odhadovaný celkový objem přijatých sázek Fortuna nezměnila, ten čeká na předchozí úrovni 1,9 mld. EUR. Rovněž kapitálové investice by se měly za loňský rok udržet v rozmezí 11 až 14 mil. EUR. Předběžné neauditované výsledky hospodaření zveřejní společnost 15. března 2018.

Je až zarážející, jak velkou změnu management ve svém výhledu na EBITDA provedl při ponechání původního odhadu pro objem přijatých sázek, a to i zejména v kontextu nedávno oznámené nabídky k odkupu akcií ze strany majoritního vlastníka Fortbet. Připomínáme, že nabídnutá cena činila 182,5 CZK za kus a období odkupu bude trvat od 23. ledna do 23. února 2018. Dnešní zpráva je rozhodně velmi příznivým signálem pro cenu akcií, očekáváme její růst. Riziko pro minoritní akcionáře však vidíme v tom, že podíl Fortbetu ve Fortuně činí 80,2 %, což by mohlo být dostačující pro to, aby valná hromada rozhodla o stažení akcií z burzy, ale zároveň nebyla zavázana dát povinnou nabídku k odkupu minoritních akcionářů, z nichž by někteří po zveřejněných výsledcích mohli spekulovat ještě na vyšší odkupní cenu. Proto spíše doporučujeme využít výkyv ceny nad nabízenou cenu 182,5 CZK k realizaci zisku a akcie prodávat.

Zdroj:Miroslav Frayer, Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.