Létající auta pro davy lidí. Majitel automobilky Volvo koupil firmu s létajícími auty

11:37 | Ne Ro | Diskuze

Čínská automobilka Zhejiang Geely Holding Group, která mimo jiné vlastní i značku Volvo, koupila firmu Terrafugia. Společnost Terrafugia založila čtveřice absolventů MIT, kterým se podařilo vyvinout prototyp létajícího automobilu s vertikálním vzletem i přistáním. Plánovali, že jejich létající vůz bude komerčně dostupný v roce 2023.

Foto: youtube

Popisovanou akvizicí se čínská automobilka Zhejiang Geely Holding Group rázem přidala k závodu proti několika dalším společnostem, které se taktéž snaží v co nejkratším čase přijít s prvním létajícím automobilem pro masovou výrobu.

Terrafugia jakožto společnost vznikla před deseti lety. Mezitím se jí podařilo vyvinout a sestrojit poněkud neskladnou verzi létajícího vozidla "Transition", které nemělo složitelná křídla, zato mohlo za jízdy vzlétnout. Jeho vzletová i přistávací dráha tedy byla - podobně jako u většiny letadel - horizontální. Terrafugia uvádí, že jejich vozidlo Transition již odpovídá platným právním předpisům a lze si ho objednat proti složení kauce ve výši 10 tisíc USD.

Zdroj: youtube

Zpráva z Electrek uvádí, že společnost Terrafugia v loňském roce dokonce vyvinula už i elektrickou verzi létajícího vozidla s označením TF-X. Toto vozidlo má údajně schopnost vertikálního vzletu i přistání, podobně jak to známe u helikoptéry. Dojezd vozidla prý činí 500 mil.

Li Shufu, zakladatel a předseda představenstva společnosti Zhejiang Geely Holding Group, k akvizici firmy Terrafugia uvedl, že její pracovníci jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že se jim podaří zhmotnit svou vizi létajícího auta, čímž by vznikla "naprostá mobilita". Li Shufu považuje akvizici Terrafugia za doklad o tom, že jejich přesvědčení a vizi též sdílí. Proto přislíbil plnou podporu pro rozvoj aktivit Terrafugia, která bude nyní mít podporu velké čínské automobilky a těšit se ze vzniklých synergií.

Létající auta pro davy lidí

Odmyslíme-li si legislativní bolehlav, jenž létající auta jednoho dne beztak způsobí, jde v případě létajících aut o skvělou myšlenku, která žene mnoho vývojářů vpřed. Vyvinout svá vlastní létající auta se snaží Uber ve spolupráci s NASA, Toyota či dokonce DeLorean, společnost stojící za létajícím autem filmů Zpátky do budoucnosti.

Známý ruský výrobce zbraní Kalašnikov už představil svůj vlastní prototyp létajícího vozidla. Malá holandská firma PAV-V prohlásila, že plánuje uskutečnit cestu kolem světa ve svém vlastním létajícím autě.

Podle informací, které má Electrek k dispozici, dojde po akvizici společnosti Terrafugia k ztrojnásobení počtu jejích zaměstnanců, přičemž ve stanovené dvouletce se píše, že by se její první létající automobil měl dostat na trh už v roce 2019. A první létající vůz z vertikální vzletovou dráhou i přistáváním by se měl začít prodávat od roku 2023.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

BlackBerry dodá Jaguaru software pro elektromobily

Ilustrativní obrázek

Merkelová odmítá plošný zákaz naftových motorů v autech

Ilustrativní obrázek

Akcie Tesla Icn. se propadly do medvědího trhu

Ilustrativní obrázek

Automobilka BMW očekává nárůst tržeb v 2018

Ilustrativní obrázek

Čistý zisk čínské automobilky Geely se v 2017 zdvojnásobil

Ilustrativní obrázek

Naděje pro samořízená auta: Smrt chodkyně byla nešťastnou náhodou, chyby se pravděpodobně dopustila onaČti více
Ilustrativní obrázek

Nová prognóza Fedu je jestřábí, dolar však nepodpořila

Ilustrativní obrázek

Výhled pro měnový pár EUR/CHF podle forex analytiků ING

Ilustrativní obrázek

Guess překonala svými čtvrtletními výsledky očekávání analytiků. Akcie posilují po uzavření trhu o 10 %

Ilustrativní obrázek

Steve Wynn může prodat všechny své akcie Wynn Resorts za 2,2 miliardy USD. Chystá se převzetí společnosti?

Ilustrativní obrázek

H&M nabídne své produkty na online prodejní platformě Alibaba

Ilustrativní obrázek

Čínské regulační úřady žádají po Qualcomm více ústupků v plánované akvizici NXP

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.