Létající auta pro davy lidí. Majitel automobilky Volvo koupil firmu s létajícími auty

11:37 | Ne Ro | Diskuze

Čínská automobilka Zhejiang Geely Holding Group, která mimo jiné vlastní i značku Volvo, koupila firmu Terrafugia. Společnost Terrafugia založila čtveřice absolventů MIT, kterým se podařilo vyvinout prototyp létajícího automobilu s vertikálním vzletem i přistáním. Plánovali, že jejich létající vůz bude komerčně dostupný v roce 2023.

Foto: youtube

Popisovanou akvizicí se čínská automobilka Zhejiang Geely Holding Group rázem přidala k závodu proti několika dalším společnostem, které se taktéž snaží v co nejkratším čase přijít s prvním létajícím automobilem pro masovou výrobu.

Terrafugia jakožto společnost vznikla před deseti lety. Mezitím se jí podařilo vyvinout a sestrojit poněkud neskladnou verzi létajícího vozidla "Transition", které nemělo složitelná křídla, zato mohlo za jízdy vzlétnout. Jeho vzletová i přistávací dráha tedy byla - podobně jako u většiny letadel - horizontální. Terrafugia uvádí, že jejich vozidlo Transition již odpovídá platným právním předpisům a lze si ho objednat proti složení kauce ve výši 10 tisíc USD.

Zdroj: youtube

Zpráva z Electrek uvádí, že společnost Terrafugia v loňském roce dokonce vyvinula už i elektrickou verzi létajícího vozidla s označením TF-X. Toto vozidlo má údajně schopnost vertikálního vzletu i přistání, podobně jak to známe u helikoptéry. Dojezd vozidla prý činí 500 mil.

Li Shufu, zakladatel a předseda představenstva společnosti Zhejiang Geely Holding Group, k akvizici firmy Terrafugia uvedl, že její pracovníci jsou skálopevně přesvědčeni o tom, že se jim podaří zhmotnit svou vizi létajícího auta, čímž by vznikla "naprostá mobilita". Li Shufu považuje akvizici Terrafugia za doklad o tom, že jejich přesvědčení a vizi též sdílí. Proto přislíbil plnou podporu pro rozvoj aktivit Terrafugia, která bude nyní mít podporu velké čínské automobilky a těšit se ze vzniklých synergií.

Létající auta pro davy lidí

Odmyslíme-li si legislativní bolehlav, jenž létající auta jednoho dne beztak způsobí, jde v případě létajících aut o skvělou myšlenku, která žene mnoho vývojářů vpřed. Vyvinout svá vlastní létající auta se snaží Uber ve spolupráci s NASA, Toyota či dokonce DeLorean, společnost stojící za létajícím autem filmů Zpátky do budoucnosti.

Známý ruský výrobce zbraní Kalašnikov už představil svůj vlastní prototyp létajícího vozidla. Malá holandská firma PAV-V prohlásila, že plánuje uskutečnit cestu kolem světa ve svém vlastním létajícím autě.

Podle informací, které má Electrek k dispozici, dojde po akvizici společnosti Terrafugia k ztrojnásobení počtu jejích zaměstnanců, přičemž ve stanovené dvouletce se píše, že by se její první létající automobil měl dostat na trh už v roce 2019. A první létající vůz z vertikální vzletovou dráhou i přistáváním by se měl začít prodávat od roku 2023.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Volvo přiznalo potenciální problémy s emisemi u svých nákladních automobilů

Ilustrativní obrázek

ŠKODA od ledna do září 2018 dodala zákazníkům 939 100 vozů

Ilustrativní obrázek

Mercedes přichází s elektromobilem, pro Teslu špatná zpráva

Ilustrativní obrázek

Elektrický pohon představuje pro výrobce aut výzvu ve strategickém plánování

Ilustrativní obrázek

SOVA ověřila počet „stáčíren“ nabízejících služby na internetu, je jich několik desítek

Ilustrativní obrázek

Turecká vláda zdvojnásobila cla na zboží z USAČti více
Ilustrativní obrázek

Avast: Summit Partners prodal 5,5% podíl

Ilustrativní obrázek

Poptávka po úvěrech v eurozóně je vysoká, vyšší sazby ale podmínky utahují

Ilustrativní obrázek

Silná konkurence na straně poptávky po kobaltu může vrátit ceny kovu výše

Ilustrativní obrázek

Německé akcie končí pondělní obchodování s oslabením

Ilustrativní obrázek

Společnost Hasbro vydala výsledek svého hospodaření za 3Q FY 2018

Ilustrativní obrázek

Makroekonomický výhled: Zasedání ECB a data o HDP a inflaci v USA

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.