Maďarský forint i polský zlotý včera ztrácely

08:25 | fa ra | Diskuze

Kurz koruny vůči euru si včera hrál na hada v tunelu. Po celý den se totiž stejně jako v předchozích dnech pohyboval v úzkém pásmu mezi 27,02 – 27,025 CZK/EUR. Neodrazila se v něm ani včerejší úspěšná aukce státních dluhopisů, kdy krátký dluhopis byl upsán na horním limitu odhadu (10 mld. CZK) za negativní úrok. Solidní poptávka byla zaznamenána i po ostatních dvou nabízených dluhopisech se splatností v roce 2025 respektive 2027.

Foto: Dávid KótaiMaďarský forint během včerejšího obchodování ztratil 0,6 %, neboť některé účastníky trhu mohlo s odstupem vystrašit úterní vyjádření centrální banky. Ta sice ponechala sazby neměnné a dokonce si představuje, že s nimi nebude hýbat ani během dalších 5-8 čtvrtletí. Zároveň se ovšem představitelé centrální banky vyjádřili, že jsou připraveni sáhnout k nástrojům nekonvenční měnové politiky, pokud si to situace bude vyžadovat ve zjevném odkazu k dalším krokům ECB. Na trhu se také objevily spekulace, že vláda zvažuje po vzoru Polska zavést daň na velké maloobchodníky, aby pomohla těm menším.

Polský zlotý během středečního obchodování oproti otvírací hodnotě ztratil asi 0,5 % a je tak pouze na o něco znehodnocenější úrovni, než v úterý zavíral. Důvodem jsou obavy o zavedení daně pro maloobchodníky, která by podle slov polského ministra financí mohla být zavedena už od března. I přes toto pozitivní rozpočtové opatření se ovšem agentura Fitch bojí toho, že rozpočtové uvolnění by mohlo v důsledku znamenat negativní přehodnocení ratingu Polska, tak jak už to před pár dny udělala agentura Standard and Poor’s.

Česká swapová výnosová křivka si dnes připsala 1 bb na celé své délce.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.