Maďarské akcie jsou na devítiletém maximu po upgradu

16:24 | Ne Ro | Diskuze

Maďarský akciový index BUX je na své nejvyšší hodnotě od srpna 2007

Foto: Public Domain

Analytici si myslí, že Maďarsko mj. profituje i z odlivu polského kapitálu.

Maďarský akciový index BUX posílil o 33 procent za uplynulý rok. Předčí tak zřetelným způsobem okolní státy – Polsko či Českou republiku – i MSCI index, který za totéž období posílil o pouhých 5,3 %. Analytici z Fitch Ratings a S&P Global Ratings zvýšili své investiční doporučení pro Maďarsko, které se tak dostalo z kategorie „junk“ do investiční kategorie.

Dluhová zátěž země polevila a došlo k zotavení růstu, z čehož těžily největší společnosti jako OTP Bank Nyrt. či rafinérie Mol Nyrt.

Taktéž místní akcie profitovaly z výpůjčních nákladů blízkých nule.

Více než 30procentní nárůst hodnoty maďarského indexu ostře kontrastuje s poklesem polského akciového indexu WIG20, s 5,4% poklesem pražského indexu PX a s 3,3% poklesem bukurešťského indexu BET.

Zdroj: Bloomberg

Maďarské investice již nejsou nadále levné a mají podle některých analytiků potenciál pro další růst, který ovšem odvisí především od globálního vývoje, mj. třeba i o výsledků amerických prezidentských voleb.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.