Maďarská centrální banka ukončila cyklus snižování sazeb

08:06 | fa ra | Diskuze

Během úterního obchodování se kurz koruny vůči euru alespoň na chvíli odlepil od kurzového závazku, když oslabil na úroveň 27,045 CZK/EUR. Odpoledne však svoji kuráž ztratil a opět zamířil zpět k hladině 27,02 CZK/EUR. Ve srovnání s předchozím dnem skončil beze změny.

Foto: Dávid Kótai

Včera byly zveřejněny i indikátory důvěry v českou ekonomiku. Saldo souhrnného indikátoru se v květnu mírně zvýšilo (na 11 bodů), především díky vyšší důvěře v oblasti průmyslu. Výrazně naopak propadla důvěra v oblasti stavebnictví, které od začátku roku trpí nižšími investicemi ve veřejném sektoru. Spotřebitelská nálada zůstala beze změny na úrovni 2 bodů.

Maďarská centrální banka včera snížila klíčovou úrokovou sazbu o 15 bb na 0,9 %. Zároveň prohlásila, že inflační výhled a cyklická pozice reálné ekonomiky naznačují, že by úrokové sazby na této úrovni mohly zůstat po delší dobu. Maďarský forint si během dne polepšil o 0,6 %, když posílil na 315,6 HUF/EUR. Polský zlotý si připsal 0,2 % (na 4,4 PLN/EUR).

Dnes bude zveřejněna pouze polská míra nezaměstnanosti. Ta by díky sezónním faktorům měla v dubnu poklesnout na 9,6 % (z březnových 10 %), což je nejnižší úroveň od roku 1991.

Česká swapová výnosová křivka včera mírně zvýšila svůj sklon, když si na delším konci připsala dva body, zatímco krátký konec zůstal beze změny.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.