Lottoland je ve správním řízení kvůli porušování nového zákona o hazardu

14:31 | Redakce W4T | Diskuze

Ministerstvo financí (MF) zahájilo první správní řízení s loterní firmou kvůli porušování nového zákona o hazardu.

Ilustrační obrázek
Foto: Public Domain

Jde o společnost EU Lotto se sídlem v Gibraltaru, která svoje hry provozuje pod obchodním názvem lottoland. Ministerstvo financí to dnes uvedlo v tiskové zprávě. Pokud firma současný stav nenapraví, hrozí jí zablokování webových stránek a plateb, pokuta až 50 milionů korun a doměření daně.

Podle MF firma cílí na české hráče navzdory tomu, že nemá základní povolení, které je podle nového zákona o hazardních hrách k působení v České republice potřebné. Zákon vstoupil v účinnost 1. ledna.

"Informovali jsme provozovatele, že svou činností porušuje zákon. Na rozdíl od jiných firem zcela ignoroval naši výzvu k ukončení nelegální činnosti. Proto jsme shromáždili potřebné důkazy a dnes jsme zahájili správní řízení," uvedl náměstek ministra financí Ondřej Závodský.

"Výrazná většina provozovatelů vzala naši výzvu vážně a do rozhodnutí o udělení základního povolení se z českého trhu stáhla. Nyní nastal čas se zákonnými prostředky vypořádat s těmi, kteří zákon ignorují," doplnil Závodský. Další správní řízení s nelegálními provozovateli by podle něj mělo v nejbližší době následovat.

Oznámení o zahájení správního řízení MF zveřejnilo rovněž na svoji úřední desku. Patnáctý den od zveřejnění se podle zákona považuje oznámení za doručené a ministerstvo bude poté čekat na reakci provozovatele. Správní řízení by podle odhadu MF mělo v ideálním případě trvat dva až tři měsíce.

"Naším dlouhodobým zájmem je eliminace nelegálního hazardu v kamenných provozovnách i na internetu a řádná regulace a zdanění hazardu legálního. Nový zákon nám dává k boji s nelegálním hazardem účinné pravomoci, kterých nebudeme váhat využít," dodal Závodský.

Podle odhadu Asociace provozovatelů kursového sázení (Apkurs) na tuzemském trhu na konci loňského roku působilo asi 40 zahraničních loterních firem se stránkami v češtině, které v ČR neodváděly loterní daň. Podíl legálních a nelegálních provozovatelů byl podle Apkursu zhruba vyrovnaný.

Firma, která si chce požádat o licenci, musí nejprve zastavit provoz. Poté vyplatit hráče, upravit software podle zákona a teprve poté požádat ministerstvo financí o licenci. Klienti se následně musí fyzicky zaregistrovat na pobočkách CzechPointu. Klientům nelze uznat jejich staré registrace a nechat jim na herních kontech peníze, které tam měli již před získáním české licence.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

MFČR pravděpodobně potvrdilo návrh ČEZu na dividendu ve výši 33 Kč na akcii

Ilustrativní obrázek

V Las Vegas zítra začne stávka zaměstnanců kasin

Ilustrativní obrázek

Velké české společnosti investují v zahraničí především do energetiky a hazardu

Ilustrativní obrázek

Rozhodnutí soudu otevřelo dveře k legalizaci sportovních sázek v USA

Ilustrativní obrázek

Absurditou roku je zadržování nadměrných odpočtů DPH

Ilustrativní obrázek

Z amerických provozovatelů kasin doporučují analytici Morgan Stanles akcie Las Vegas SandsČti více
Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vysokému zájmu o zlato

Ilustrativní obrázek

Německo na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie pokračovaly v růstu, Čína představila silné PMI

Ilustrativní obrázek

Americké akcie v závěru odevzdaly podstatnou část zisků

Ilustrativní obrázek

Ozvěny trhu: Dolar vítězí, viru navzdory

Ilustrativní obrázek

Německo v čele s automobilkami roste, index DAX posiluje o 1,8 %

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.