Loonie pokračuje výš

15:21 | fa ra | Diskuze

Ceny ropy nyní stabilizují a poskytují kanadskému dolaru úlevu, protože většina výnosů státu souvisí s touto černou komoditou. Měna se ale stále obchoduje na nízké úrovni kolem 1,3000.

Foto: Waferboard

Na začátku minulého týdne byla zveřejněna data o o lednovém HDP. Odpovídají očekávání s meziměsíčním výsledkem 0,6% ve srovnání s meziměsíčními 0,2% v prosinci. Kanadská ekonomika posiluje už čtvrtý měsíc za sebou a jde o nejsilnější HDP od července 2013. Silný výsledek vede především výroba a vývoz spolu s průmyslovou výrobou, která je na 1,60% 

Nicméně od ledna se celkové ekonomické podmínky vyvíjely a údaje HDP neodrážejí zlepšení cen komodit. Ceny ropy se prudce odrazily a stouplo i zlato. Proto si myslíme, že kanadská ekonomika se lepší a dochází k udržitelnému oživení. Šance na snížení sazeb na dalším zasedání k monetární politice se snižují. A co je ještě příznivější, myslíme si, že letos Kanadská banka ke snižování sazeb nesáhne. Loni ji přiměl propad cen ropy snížit sazby dvakrát. Zatím se zdá, že získala větší prostor pro případ nepříznivých hospodářských podmínek. 

Střednědobý tlak na USD/CAD je medvědí. Hlavním motorem páru jsou především ceny komodit a americká monetární politika. Jak stále opakujeme, cesta Fedu je nadhodnocená a místo čtyř zvýšení sazeb vstřebaly trhy pouze jedno až dvě. S tímto na mysli předpokládáme, že finanční trhy stále ještě musí zhodnotit oslabení americké ekonomiky a z pohledu Swissquote letos už k žádnému zvýšení sazeb nedojde. Výsledkem je pokračující vzestupný tlak na loonie (CAD). U USD/CAD míříme krátkodobě ke směnnému kurzu 1,2900.

Zdroj:www.swissquote.cz
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.