Loňské tržby výrobce svítidel Modus se opět vyšplhaly k jedné miliardě korun

14:45 | E V | Diskuze

Přední český výrobce svítidel do kanceláří, průmyslových objektů a svítidel pro veřejná osvětlení utržil v loňském roce kolem jedné miliardy korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: modus

Firma, která v České Lípě vyrobí týdně v průměru 25 tisíc kusů svítidel, tak dosáhla podobného hospodářského výsledku jako v roce předcházejícím. Letos hodlá do modernizace svého výrobního závodu a vlastního vývoje svítidel investovat na tři desítky milionů korun. 


Společnost Modus exportuje každoročně kolem sedmdesáti procent svých svítidel do již více než 50 zemí po celém světě. Obratově jsou pro firmu dlouhodobě klíčové především západoevropské trhy v čele se sousedním Německem, dále pak Holandsko, Rakousko nebo severské státy. V uplynulém roce se jí podařilo získat také nové zakázky, například v zemích jako jsou Papua-Nová Guinea, Nový Zéland nebo Austrálie. Modus musel vloni zároveň opět čelit silné konkurenci v podobě levných dovozových svítidel z Číny. 


„Letos proto bude jednou z našich hlavních priorit schopnost udržet si technologický náskok a konkurovat především kvalitou svých výrobků. Proto chceme většinu plánovaných investic, čítajících kolem třiceti milionů korun, směrovat do modernizace výroby a vývoje produktových inovací,“ říká Jan Kavka, spolumajitel společnosti Modus.

 

Investice do výroby i IT

Významnou plánovanou investicí českolipského závodu bude pořízení stroje na výrobu designových hliníkových korpusů. „Spojením špičkové kvality a unikátního vzhledu chceme posílit naše postavení v segmentu designových svítidel, kde vidíme velký potenciál růstu,“ doplňuje Jan Kavka. Investice zamíří také do informačních systémů a optimalizace vnitřních procesů firmy s cílem zkrácení výrobních termínů či efektivnějšího využívání skladovacích zásob.

Modus chce také pokračovat v rozšiřování vlastního projektového týmu a investic do vývoje takzvaných chytrých svítidel. Zájem po takovém osvětlení podle zkušeností firmy roste ročně v průměru o 10 procent. Modus tyto technologie umisťuje již do většiny svých kancelářských svítidel a navíc je umí přizpůsobit i individuálním potřebám svých zákazníků. „Svítidla s inteligentními senzory budou v blízké budoucnosti běžným standardem, protože dokážou zaměstnavatelům snižovat náklady na elektrickou energii a zaměstnancům zaručit co možná nejvíce zdravé pracovní prostředí,“ vysvětluje Oldřich Kyjovský, specialista na chytrá svítidla společnosti Modus.

 

O společnosti Modus

Modus vyrábí svítidla už od roku 1994, v posledních osmi letech se specializuje zejména na výrobu LED svítidel, především pro kanceláře a průmyslové prostory, ale také pro veřejná osvětlení. Firma patří mezi významné evropské výrobce a největšího producenta osvětlovací techniky v ČR. Kromě výrobního závodu v České Lípě společnost působí také v Jinočanech, kde se nachází obchodní centrála a laboratoře na testování nových produktů. V třetí pobočce v Třebíči je pak ekonomické a obchodní oddělení. Celkem zaměstnává kolem 450 zaměstnanců.

Zdroj:Jakub Žižka, Botticelli
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Pražská burza posílila po 4. v řadě

Ilustrativní obrázek

Obchodní dny na burzách v době nadcházejících svátků

Ilustrativní obrázek

Ropa před začátkem videokonference OPEC+ roste

Ilustrativní obrázek

Manuál COVID-19: daňové úlevy pro OSVČ

Ilustrativní obrázek

První aukce pokladničních poukázek s krátkou splatností opět potvrdila vysoký zájem investorů

Ilustrativní obrázek

Mobily během pandemie používá častěji 70 % lidí, prodej herních počítačů v Česku stoupl téměř o třetinuČti více
Ilustrativní obrázek

Walt Disney v době COVID-19

Ilustrativní obrázek

SAP snižuje výhled zisku na rok 2020

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza roste

Ilustrativní obrázek

Asijské indexy dnes spíše rostou; globální data za covid-19 a očekávání schůzky OPEC+

Ilustrativní obrázek

Index Dow Jones uzavírá seanci růstem o 3,44%

Ilustrativní obrázek

Volkswagen zvažuje, zda vyplatí plánovanou dividendu, píše agentura Bloomberg

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.