Loňské tržby výrobce svítidel Modus se opět vyšplhaly k jedné miliardě korun

14:45 | E V | Diskuze

Přední český výrobce svítidel do kanceláří, průmyslových objektů a svítidel pro veřejná osvětlení utržil v loňském roce kolem jedné miliardy korun.

Ilustrativní obrázek
Foto: modus

Firma, která v České Lípě vyrobí týdně v průměru 25 tisíc kusů svítidel, tak dosáhla podobného hospodářského výsledku jako v roce předcházejícím. Letos hodlá do modernizace svého výrobního závodu a vlastního vývoje svítidel investovat na tři desítky milionů korun. 


Společnost Modus exportuje každoročně kolem sedmdesáti procent svých svítidel do již více než 50 zemí po celém světě. Obratově jsou pro firmu dlouhodobě klíčové především západoevropské trhy v čele se sousedním Německem, dále pak Holandsko, Rakousko nebo severské státy. V uplynulém roce se jí podařilo získat také nové zakázky, například v zemích jako jsou Papua-Nová Guinea, Nový Zéland nebo Austrálie. Modus musel vloni zároveň opět čelit silné konkurenci v podobě levných dovozových svítidel z Číny. 


„Letos proto bude jednou z našich hlavních priorit schopnost udržet si technologický náskok a konkurovat především kvalitou svých výrobků. Proto chceme většinu plánovaných investic, čítajících kolem třiceti milionů korun, směrovat do modernizace výroby a vývoje produktových inovací,“ říká Jan Kavka, spolumajitel společnosti Modus.

 

Investice do výroby i IT

Významnou plánovanou investicí českolipského závodu bude pořízení stroje na výrobu designových hliníkových korpusů. „Spojením špičkové kvality a unikátního vzhledu chceme posílit naše postavení v segmentu designových svítidel, kde vidíme velký potenciál růstu,“ doplňuje Jan Kavka. Investice zamíří také do informačních systémů a optimalizace vnitřních procesů firmy s cílem zkrácení výrobních termínů či efektivnějšího využívání skladovacích zásob.

Modus chce také pokračovat v rozšiřování vlastního projektového týmu a investic do vývoje takzvaných chytrých svítidel. Zájem po takovém osvětlení podle zkušeností firmy roste ročně v průměru o 10 procent. Modus tyto technologie umisťuje již do většiny svých kancelářských svítidel a navíc je umí přizpůsobit i individuálním potřebám svých zákazníků. „Svítidla s inteligentními senzory budou v blízké budoucnosti běžným standardem, protože dokážou zaměstnavatelům snižovat náklady na elektrickou energii a zaměstnancům zaručit co možná nejvíce zdravé pracovní prostředí,“ vysvětluje Oldřich Kyjovský, specialista na chytrá svítidla společnosti Modus.

 

O společnosti Modus

Modus vyrábí svítidla už od roku 1994, v posledních osmi letech se specializuje zejména na výrobu LED svítidel, především pro kanceláře a průmyslové prostory, ale také pro veřejná osvětlení. Firma patří mezi významné evropské výrobce a největšího producenta osvětlovací techniky v ČR. Kromě výrobního závodu v České Lípě společnost působí také v Jinočanech, kde se nachází obchodní centrála a laboratoře na testování nových produktů. V třetí pobočce v Třebíči je pak ekonomické a obchodní oddělení. Celkem zaměstnává kolem 450 zaměstnanců.

Zdroj:Jakub Žižka, Botticelli
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Pro muže je automobil srdcovou záležitostí, ženy v něm vidí spíše praktického pomocníka

Ilustrativní obrázek

Události v EU - ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Ilustrativní obrázek

Nový televizní program Skylink 7 sleduje už 75 % diváků

Ilustrativní obrázek

Komentář BHS k vývoji HDP v roce 2019

Ilustrativní obrázek

Výdaje po kontrolou. Nový způsob dodávky staveb na klíč umožňuje kontrolu díky transparentním účtůmČti více
Ilustrativní obrázek

ČSOB a Poštovní spořitelna zvyšují úročení na termínovaných vkladech až na 1,4 %

Ilustrativní obrázek

Německý DAX na červené nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifický region převážně v plusu, výjimkou Japonsko

Ilustrativní obrázek

Schneider Electric získal nejvyšší ocenění v soutěži iF Design Award 2020

Ilustrativní obrázek

Zaměstnanecké stravování generuje 22 % tržeb v restauracích, jídelnách a kantýnách

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.