Lloyds Banking Group zruší dalších 3000 pracovních míst a uzavře dalších 200 poboček

21:18 | Redakce W4T | Diskuze

Britská bankovní skupina Lloyds Banking Group zruší dalších 3000 pracovních míst a uzavře dalších 200 poboček.Firma to dnes oznámila spolu s pololetními výsledky hospodaření.

Největší z britských bank zaměřených na drobnou klientelu tak podniká další kroky v plánu snižování nákladů, aby v prostředí nízkých úrokových sazeb zvládala náročnější ekonomické podmínky, které zhoršilo nedávné referendum, v němž se voliči vyslovili pro vystoupení Británie z Evropské unie. Banka celkem zaměstnává zhruba 75.000 lidí.

Banka Lloyds už letos oznámila, že zruší zhruba 4000 pracovních míst a od ledna uzavřela už téměř 100 poboček. Sdělila zároveň, že do konce roku 2018 zefektivní své portfolio nemovitostí, které vlastní nad rámec své pobočkové sítě.

Dnes banka upozornila, že po červnovém referendu o vystoupení Británie z EU je pravděpodobné "zpomalení (hospodářského) růstu". Dopady takzvaného brexitu na drobné klienty firma zatím nezaznamenala, podle jejího šéfa Antónia Horty-Osória je na to ještě příliš brzy. Aktivita mezi firemními klienty se ale snižovala už před referendem.

Lloyds je jednou z bank, které během finanční krize zachraňovala britská vláda z peněz daňových poplatníků. Stát má nyní v bance podíl devět procent. Nejnovější úsporné kroky jí mají do konce příštího roku pomoci ušetřit 400 milionů liber.

Banka dnes také oznámila, že zisk před zdaněním jí v pololetí vzrostl o více než 100 procent na 2,45 miliardy liber (78,5 miliardy Kč). Čistá úroková marže, což je hlavní ukazatel výkonnosti, vzrostla na 2,7 procenta z 2,62 procenta před rokem. Objem nesplácených úvěrů se ale zvýšil o téměř třetinu na 254 milionů liber.

Akcie banky ztratily po červnovém referendu zhruba čtvrtinu hodnoty. Dnes odpoledne vykazovaly pokles o více než čtyři procenta v reakci na sdělení banky, že tvorba kapitálu může být v příštích letech pomalejší, než se odhadovalo.

Zdroj:čtk
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.