Lithiové akcie slábnou

20:00 | Ne Ro | Diskuze

Přední lithiové akcie dnes oslabují. Japonská automobilka Toyota kupuje podíl v Orocobre.

Ilustrativní obrázek
Foto: d3ims

Aktuální výprodej se odehrává za situace, kdy Sociedad Quimica y Minera (SQM) má začít opětovně vyjednávat s vládní rozvojovou agenturou Corfo v Chile. Akcie SQM oslabily o 8,7 %, akcie ALB o 3,9 % a akcie FMC o 2,4 %. Společnost SQM se totiž před časem dostala do konfliktu s agenturou Corfo. Konflikt se týkal licenčních poplatků spojených s pronájmem lokality s největšími vytěžitelnými zásobami lithia na světě. Jednání mezi oběma stranami nicméně v říjnu loňského roku skončilo krachem. Corfo pak začala naléhat, aby SQM přestala v lokalitě působit a odevzdala ji zpět do rukou úředníků Chile.

Divize Tsusho Toyota (TM) investuje 232 miliónů USD na koupi podílu v Orocobre ve výši 15 %. Produkční kapacita závodu Olaroz se má více než zdvojnásobit (na 42,5 tisíc tun ročně). Jde o další krok této automobilky s cílem zajistit si dostatečné množství lithia pro baterie svých elektromobilů.

 

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.