Lidé se pojišťují hlavně proto, aby měli klidnou mysl a udělali něco dobrého pro sebe a své blízké.

16:39 | B Z | Diskuze

Nejčastěji pojišťují - kromě života a automobilu - domácnost (46 %) a riziko úrazu (36 %), říká mezinárodní průzkum

Ilustrativní obrázek
Foto: W4T

Lidé se v Evropě pojišťují hlavně proto, aby měli klidnou mysl, a aby udělali něco dobrého pro sebe a své blízké. Nejznámější a nejčastěji sjednaná jsou - vedle životního a autopojištění - pojištění domácnosti a úrazové pojištění. Nejvíce pojištění domácnosti mají sjednaných v Rakousku (85 %) a nejméně v Bulharsku (25 %). Výsledky průzkumu v ČR a na Slovensku vykazují velké podobnosti, výjimkou je pojištění schopnosti splácet závazky. A právě toto pojištění v celém regionu dle expertů rychle poroste. Za velmi užitečné až nutné nejvíce ze srovnávaných zemí považují pojištění v Rumunsku (30 %). Vyplynulo to z průzkumu BNP Paribas Cardif, který se realizoval napříč regionem střední a východní Evropy, konkrétně v Rakousku, Bulharsku, České republice, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku.

 

Lidé napříč Evropou nejlépe znají pojištění domácnosti. Dobrou představu o něm má 68 % lidí a v současnosti jej 46 % má dokonce sjednáno. Na druhém místě jak ve znalosti (59 %), tak v množství pojistek (36 %) je úrazové pojištění. Pojištěním, jehož důležitost stále roste, je pojištění schopnosti splácet své závazky. Jeho dobrou znalost potvrdilo 27 % respondentů napříč regionem a dalších 43 % vyjádřilo znalost částečnou. 14 % lidí přitom toto pojištění v současnosti má, dalších 11 % jej mělo v minulosti a 17 % o něm uvažovalo.

 

„Náš průzkum odhalil velké podobnosti napříč celým regionem střední a východní Evropy. Nejsilnější pozici má nepochybně - vedle životního a autopojištění - pojištění domácnosti a za ním úrazové pojištění. Velmi zajímavým a důležitým pojištěním, které si získává stále více obliby je ale pojištění schopnosti splácet, které dává pojištěnému jistotu, že když přijde o práci nebo ze zdravotních důvodů ztratí příjem, pomůže mu se splácením závazků,“ říká k výsledkům průzkumu Viktor Houška, ředitel produktů BNP Paribas Cardif Pojišťovny.

 

Rozdíly mezi analyzovanými zeměmi však samozřejmě jsou. Za velmi užitečné až nutné nejvíce ze srovnávaných zemí považují pojištění v Rumunsku (30 %), nejméně často takto hodnotí na Slovensku a v Maďarsku (12 %). Česká republika je v tomto hodnocení na 15 %. Nejvíce pojištění domácnosti mají sjednaných v Rakousku (85 %) a nejméně v Bulharsku (25 %). Zajímavé také je, že velkou podobnost vykazují statistiky mezi Českou republikou a Slovenskem. Výjimkou zde je pojištění schopnosti splácet, které má v ČR (13 %) sjednáno o 8 % lidí více než na Slovensku (5 %).

 

O průzkumu:

Průzkum byl realizován v regionu střední a východní Evropy, konkrétně v Rakousku, Bulharsku, České republice, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. Srovnávány byly tyto druh pojištění: Pojištění domácnosti, pojištění schopnosti splácet závazky, pojištění osobního příjmu, pojištění platebních prostředků, úrazové pojištění a pojištění náhodného poškození.

Zdroj:Petr Jarkovský, ASPEN.PR s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Škody způsobené kapsáři meziročně narůstají o 22 %. Letos dosáhly již více než 50 milionů korun

Ilustrativní obrázek

Pojišťovnická Prudential Fin. odkoupí startup s online pojištěním Assurance IQ za 2,35 mld. USD

Ilustrativní obrázek

Zadlužení českých domácností stále roste. Spolu s ním i pojišťování klíčových úvěrů

Ilustrativní obrázek

Letní dovolená a pojištění

Ilustrativní obrázek

Pojišťovna Allianz zveřejnila pozitivní výsledky za 2Q; její akcie oslabují o 3,66 %

Ilustrativní obrázek

Stabilita systému zdravotního pojištění meziročně vzrostlaČti více
Ilustrativní obrázek

Praha s úterním ránem oslabuje

Ilustrativní obrázek

Asijské trhy se vyvíjejí smíšeně

Ilustrativní obrázek

Akciové trhy - denní zpráva 17.9.2019

Ilustrativní obrázek

Akciový výhled 17.9.2019

Ilustrativní obrázek

Ranní zpráva z akciového trhu 17.9.2019

Ilustrativní obrázek

Zámořské akcie mírně oslabily

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.