Lidé akcie málo kupují a prodávají. Makléři často nedostanou vyplaceny žádné bonusy

16:52 | mos ja | Diskuze

Akciové trhy ve Spojených státech v loňském roce zaznamenávaly jeden rekord za druhým.

Ilustrativní obrázek
Foto: Public Domain

Zisky z burzovních obchodů se ale zvláště v závěrečném čtvrtletí právě kvůli nízkému kolísání cen výrazně snížily, protože klienti neměli motivaci obchodovat. Někteří obchodníci z velkých amerických bank proto nedostanou vyplaceny vůbec žádné bonusy.

"Nulové bonusy byly před několika lety neslýchané, ale dnes je to realita," řekl agentuře Reuters Alan Johnson z poradenské společnosti Johnson Associates. "Předpokládám, že někteří lidé nedostanou (za tuto sezónu) vůbec žádný bonus," dodal.

Pět největších amerických bank JPMorgan Chase & Co, Citigroup, Bank of America, Goldman Sachs a Morgan Stanley oznámilo za čtvrté čtvrtletí průměrný pokles příjmů o 32 procent, za celý loňský rok pak o 12 procent. Přestože akciové trhy pokořily další rekordy a mírně se pohnuly i trhy s dluhopisy, bylo pro obchodníky kvůli pasivním klientům obtížné vygenerovat příjmy.

Bonusy by tak měly být o deset až 20 procent nižší než v předcházejícím roce. Obchodníci z firem, které utrpěly ztráty, nemusejí dostat vůbec nic, napsala s odvoláním na své zdroje agentura Reuters.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.