Libra se pohybuje kolem 1,3200 před zprávou o zaměstnanosti; DXY vzrostl

14.09.2016 15:08 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Úterý bylo jedním z těch dní, které si užívají všechny typy obchodníků, pokud jde o volatilitu. Všechny hlavní měny zažili významné pohyby oběma směry. USA Dolarový index vzrostl včera o více než 0,5%, nicméně, rotace by jej mohla otočit na negativní, pokud se mu nepodaří překonat 50-denní SMA v blízkosti $ 95,87. Euro si užilo vítězný den proti všem hlavním měnám, zatímco libra sklouzla po té, co britská inflace nenaplnila očekávání trhu.

Foto: JFD Brokers

Dolar posílil vůči všem hlavním měnám
Dolar byl v úterý a ve středu brzy ráno obchodován výše proti všem hlavním měnám, i když nebyly v USA zveřejněny žádné důležité tržní data nebo sdělení Fedu. Vzhledem k tomu, že hrozí politické setkání Fedu, měna je velmi citlivá na jakýkoliv blížící se komentář nebo ukazatel. Jediný ukazatel, který je naplánován a může částečně ovlivnit rozhodnutí Fedu je srpnová míra inflace, která vyjde v pátek. Podle našeho názoru, slabé srpnové pracovní příležitostí a nízká inflace 2% hluboko pod cílem Fedu, by neměli vést členy FOMC na příštím zasedání, aby hlasovali pro zvýšení sazeb.

Měsíční rozpočet ukázal, že deficit ekonomiky klesl na $ -107B v srpnu z předchozích $ -113B, lepší číslo než tržní predikce $ -108B, nicméně tento údaj nechal trh lhostejným s investory, kteří se zdráhají tlačit trhy  výše vstříc dvoudennímu zasedání FOMC 20.-21. září.

USD

US Dollar Index – technický výhled
Dolar index (DXY)
v úterý narostl o více než 0,5%, ale v současné době se pohybuje sestupným trendem od 25.července. Další potenciální pohyb je rebound na klesající trendové linii, která se nachází v blízkosti silné úrovně rezistence na $ 95,87 a pak zpět na úroveň technické podpory na $ 94,92. Mělo by být uvedeno, že úroveň $ 95,87 je považován za silnou technickou úroveň, neboť se shoduje, jak s 50-SMA na denním grafu, tak s klesajícím trendem. Kromě toho průnik další překážkou $ 94,92 otevře cestu pro klíčovou zónu podpory $ 94,05 - 94,43 $. Na druhé straně, pokud bude úspěšný zlomu nad bariérou $ 95,87, vystaví cenu překážce $ 96,24.
Z technického hlediska cena na 4 hodinovém grafu, která překonala tři SMA (50-SMA 100 SMA, a 200-SMA), schvaluje myšlenku horní korekce. MACD oscilátor roste a v minulých několika hodinách vstoupil na pozitivní cestu. Indikátor RSI také roste a pohybuje nad úrovní 50.

DX

Euro je výše po nárůstu sentimentu ZEW Survey
Již druhý den v řadě zůstalo euro oproti americkému dolaru prakticky beze změny, euro v úterý a ve středu ráno znova vyhrálo bitvu proti ostatním svým G10 vrstevníkům. Změna zaměstnanosti eurozóny zůstala nezměněna s meziročním tempem nárůstu 1,4% a 0,4% mezičtvrtletně za druhé čtvrtletí tohoto roku. Na druhou stranu, německý ZEW průzkum ukázal, že investoři jsou méně sebevědomí než se původně předpokládalo, ale jejich sentiment v září vzrostl. Ekonomický sentiment eurozóny se zvedl na 5,4 z předchozích 4,6, minul se s očekáváním 6,7, zatímco v Německu zůstal na 0,5, níže než tržní konsensus 2,5.

EUR

EUR / USD – technický výhled
Již čtvrtý den v řadě euro zakončilo den beze změny vůči U.S dolaru. Pár EUR / USD byl od pátku konsolidován v 60 pipech, protože ekonomické zprávy eurozóny byly slabé. Společná měna se v současné době pohybuje nad třemi SMA (50-SMA 100 SMA, a 200-SMA) a opět otestovala úroveň podpory 1.1205, ale nedokázala jí projít. Kromě toho, že cena se stále obchoduje vzestupným trendem a v případě, že dvojice překoná zónu rezistence 1.1265 - 1.1285, setká se s bariérou 1.1330. Na druhou stranu, zlom pod psychologickou úrovní 1.1200, která se překrývá s rostoucím trendem, otevře dveře do další úrovně podpory na 1.1140. Na 4-hodinovém grafu se technické indikátory drží neutrální v negativním teritoriu, zatímco MACD oscilátor klesá a pohybuje se pod svou spouštěcí linií.

Libra se posunula níže na chybějící prognózy
Libra zažila velké ztráty vůči svým hlavním protějškům, následující po mnoha neuspokojivých ekonomických ukazatelích zveřejněných v úterý. Nejdříve se míře inflace v UK nepodařilo vzrůst o 0,1%, jak se očekávalo, a zůstala stabilní na meziročně 0,6% v srpnu. Prognózy indexu spotřebitelských cen vzrostly o 0,7% ve srovnání s předchozím rokem, byly založené na levnější libře, kdy se očekávalo, že tlačí cenu vyšše. Také čisté CPI zůstalo stejné, a to navzdory předpovědi trhu, že se mírně zvýší. Přejdeme-li k sektoru bydlení, inflace cen nemovitostí v Británii klesla na 8,3% v červenci, pokles z 9,7% v červnu podle Národního statistického úřadu. Zpráva o zaměstnanosti, která vyjde později během dne, bude pozorně sledována investory, zejména ukazatel nárůstu mezd

GBP

GBP / USD – technický výhled
Pár GBP / USD včera vykonal jen slabou akci, upoután v těsném rozsahu mezi 1.3165 a 1.3200, nedokáže přilákat investory uprostřed rušného makroekonomického kalendáře. Zítra bude zveřejněna míra nezaměstnanosti ILO, pochvíli bude mít BoE svou měnověpolitickou schůzi. Obě události vytvoří drobné výkyvy.
Z technického hlediska, libra klesla v průběhu posledních několika týdnů o 300 pips, což je považováno za technickou korekci trendu; pár je v rostoucím trendu od silného odrazu od úrovně 1.2875. V současné době má dvojice silnou podporu ze 200-SMA na 4 hodinovém grafu, v blízkosti 1.3165, a vzhledem k tomu, že se ukazatele hybnost pohybují na jih na 1 hodinovém grafu můžeme vidět posun směrem k regionu 1.3250, před daty o zaměstnanosti, v případě, že vyjdou pozitivně. Na druhou stranu, pokud budeme mít jasný zlom pod klíčovou úrovní podpory na 1.3165, potom, jak je uvedeno výše, bychom považovali krátkodobý klesající trend jen za korekci rostoucího trendu

GBP/USD

USD / CHF – technický výhled
Před politickým setkání Švýcarské národní banky (SNB), na kterém banka vydá svou čtvrtletní prognózu, politiku, nárůst a inflaci, pár USD / CHF zůstal v rozsahu úrovně 0.9900 a 0.9950 s omezením jakékoliv pohybu směrem nahoru. Ve čtvrtek očekáváme, že SNB udrží svou politiku beze změny, včetně politické sazby -0.75% a cílového pásma pro tříměsíční Libor -1.25 / -0,25%.
Technicky se pár jednotvárně obchoduje kolem 0,9720, nachází nákupní zájem na úrovni 0.9785. Na 4-hodinovém grafu se cena dále rozvíjí pod svým klouzavým průměrem, zatímco technické ukazatele se drží v pozitivním teritoriu a pro tuto chvíli bez jasné směrové síly. Mohli bychom vidět jasný zlom výše zmíněné úrovně 0.9785, což by pár posunulo až na 0.9880, mimo to se rally může prodloužit až na 0.9954, i když se zdá nepravděpodobné, že dvojice může dnes postoupit tak daleko. Proto bychom měli očekávat, že dvojice bude pokračovat v bočním pohybu uvnitř symetrického trojúhelníku až do politického zasedání SNB nebo alespoň do zasedání Federálního rezervního systému dne 21. září, které by mohlo vyvolat agresivnější volatilita napříč USD.

USD/CHF

AUD / USD – technický výhled
Dvojice AUD / USD včera brousila výrazně nižší hrany a propadla se o více než 1% po silném výprodeji z úrovně odporu 0,7730. Byl to mimořádně těžký den pro komoditní měny, které spadly vůči dolaru a pronikly vzestupnou trendovou čárou směrem dolů, kterou držel od 24. května. V pondělní technické analýze jsme návrhovali vstupní úroveň spodní bariéry významného zóny 0,7485 - 0,7500, pod kterou cena v úterý proklouzla. V současné době se pár se pohybuje v blízkosti výše zmíněné oblasti, která se překrývá s 100-denní SMA a rovněž se zdá více medvědí. Kromě toho, cena zpochybnila 200-SMA a měla by se stáhnout zpět, zatímco technické ukazatele vstoupili do záporných hodnot. MACD oscilátor leží pod svou spouštěcí linií, zatímco indikátor RSI se blíží úrovně 30. Prvotní cíl sledoval další oblast podpory 0.7410 - 0.7420 nebo ještě může znovu otestovat psychologickou úroveň  0.7300.

Co dnes sledovat
Středa je stejně náročný den jako včerejšek. Ve Velké Británii bude bedlivě sledována zpráva o zaměstnanosti. Míra nezaměstnanosti ILO za období tří měsíců do července by měla zůstat beze změny 4,9%, zatímco u změny počtu žadatelů se předpokládá zvýšení o 1.6tis v srpnu oproti poklesu o 8.6tis v červenci. U průměrného výdělku včetně bonusu se předpokládá navýšení o 2,1% za tři měsíce do července, pomaleji než na předchozí počet navýšení o 2,4%. O půl hodiny později, průmyslový indikátor výroby eurozóny v červenci odhalí pokles meziročně o 0,5% ve srovnání s růstem o 0,4% v červnu, v souladu s tržním konsensem.

UK employment

V USA budou zveřejněny týdenní hypotéky MBA a poté budou účastníci trhu čekat na cenové indexy importu a exportu za srpen. Později v druhé polovině dne bude na Novém Zélandu vydáno obchodní PMI za srpen, ale vrcholem dne pro zemi bude růst HDP za druhé čtvrtletí. Během noci, Austrálie zveřejní své spotřebitelské inflační očekávání pro příštích dvanáct měsíců a půl hodiny později bude zveřejněna zpráva o zaměstnanosti. Žádné změny se neočekávají u míra nezaměstnanosti za srpen a participační míry, zatímco u lidí v aktivním věku se očekává zvýšení o 15.0tis níže oproti nárůstu 26.2tis v předchozím měsíci.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.