Libra poskočila na 1leté maximum, CPI překonalo předpovědi

17:34 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Zisk uzamčen u EUR/GBP, GBP/USD a USD/JPY! Sterling poskočil po silné zprávě CPI, USD/JPY uzamkl 160 pipový cíl, vzrostl o více než 2% v posledních dvou dnech. Euro přineslo zisky ve srovnání s hlavními páry, při spekulacích, že ECB bude zkrátit QE.

Foto: JFD Brokers

Libra vzrůstá po té, co CPI překonalo očekávání trhu

Britská libra měla po dlouhé době nejziskovější den, když v úterý a ve středu brzy ráno vyšla proti všem hlavním měnám po překvapivě optimistické inflační zprávě. Celková inflace v USA vzrostla v srpnu na 2,9% nad očekávání trhu 2,8% a 2,6% v předchozím měsíci, největší nárůst za téměř deset let. Jádrová inflace dosáhla nejvyšší úrovně od roku 2011, tj. 2,7%.

Neočekávali bychom však, že by členové výboru Bank of England změnili své názory na čtvrtečním politickém setkání. Pouze dva z politických tvůrců při předchozím zasedání hlasovali pro zvýšení sazeb a očekávali bychom, že pouze tito političtí tvůrci budou opět hlasovat pro zpřísnění. Očekává se, že většina hlasů bude pro to, že zanechá politiku na stejné bankovní sazbě na rekordní úrovni 0,25% a budou hlasovat jednomyslně o udržení nákupu státních dluhopisů Spojeného království ve výši 435 miliard liber, a to v rámci postupu Brexitu.

GBP

Rozsah US dolaru byl vymezen, Euro roste kvůli utahování spekulací

US dolar byl v úterý a ve středu ráno při absenci tržních zpráv obchodován proti G10 měnám v omezeném rozpětím. Dnes bude sledován měsíční rozpočet USA a PPI za měsíc srpen. Euro bylo obchodováno výše než většina jeho hlavních protějšků, ale nepodařilo se mu porazit britskou libru a novozélandský dolar. Růst jednotné měny se připisuje spekulacím, že ECB zúží program kvantitativního uvolňování, jak minulý týden naznačil prezident centrální banky Mario Draghi.

USD

USD/JPY - Technický výhled

Dolar se v předchozích dvou dnech proti japonskému jenu výrazně zvýšil, když se po zasažení úrovně podpory 107,30 zvýšil o více než 2%. USD/JPY se podařilo napadnout doporučený cíl na úrovni 110.10, vydělal 160 pipů, zatímco nyní se mírně rozvíjí.

Technicky na denním grafu, cena překonala 50-denní SMA a obchoduje se v blízkosti své měsíční otevírací úrovně. Pokud bude dvojice pokračovat, její vzestupná hybnost dosáhne silné psychologické úrovně 111,00, která se shoduje s třemi jednoduchými klouzavými průměry (50, 100 a 200) na týdenním grafu, stejně jako s 100denním SMA. MACD a RSI se pohybují mírně výše se slabou hybností.

USD/JPY

GBP / USD - Technický výhled

Nejvýkonnější měnou včerejška byla britská libra, která brzy ráno poslala pár GBP/USD postupně výše na jednoroční high na 1,3314. Na pozadí rychlejšího než očekávaného růstu spotřebitelských cen, cabel překonal navrhovanou úroveň na 1,3265 a získal více než 120 pipů a v současné době se pohybuje směrem k psychologickým 1,3400, což je v blízkosti 100-týdenního SMA.

Z technického hlediska se ukazatele v krátkodobém horizontu pohybují výrazně výše, což potvrzuje nedávný vzestupný postoj. MACD oscilátor stoupá nad oběma spouštěcí i nulovou linií se silnou hybností. Indikátor RSI také vstoupil do překoupené zóny nad úroveň 70.

GBP/USD

EUR / GBP - technický výhled

Euro proti britské libře zůstalo od 3. září pod tlakem, čímž kleslo na šestitýdenní minimum, což odráží hluboce medvědí náladu investorů. Pár EUR / GBP klesl o více než 300 pips, klesl z úrovně odporu 0,9306. Stojí za zmínku, že cena splnila doporučený cíl na úrovni 0,8995 a přerušila trend vzestupného směru, který si držel od května.

Z technického hlediska zlom pod úrovní podpory 0,8995 změní krátkodobý výhled na negativní, neboť příští okamžitá úroveň má na mysli silnou bariéru 0,8925, která se shoduje se 100denní SMA, stejně jako 38,2% úroveň Fibonacciho retracementu s low na 0,8310 a high na 0,9306. Opatrný postoj je vyžadován, dokud neuvidíme konečnou reakci ceny po agresivním rally na 0,8995. V denním časovém rámci se indikátor RSI blíží hladině 30 a oscilátor MACD klesl pod nulovou linii.

EUR/GBP

 

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.