Libra oproti dolaru na 31-letém minimu! Zisk uzavřel EUR / USD, zlato a stříbro

05.10.2016 15:28 | JFD Brokers Ltd | Diskuze

Vrcholem dne je prudký pokles libry a posílení dolaru, který svedl dolů zlato a stříbro o 3,3% a o 5,6%. Libra se těžce propadla vůči euru i ostatním hlavním měnám po té, co britská premiérka Theresa Mayová uvedla datum Brexitu. I když, makroekonomie Velké Británie se zotavuje uspokojivým tempem.

Foto: JFD Brokers

Americký dolar vzrostl, těžil z poklesu Eurozóny a obav z Brexitu, zatímco se očekává zpráva o zaměstnanosti ADP, dva dny před zářijovým NFP reportem tento pátek.
US dolar těžil ze slabosti a z obav z Eurozóny a Velké Británie

Americký dolar nadále těžil z poklesu v Eurozóně a obav z Brexitu. V úterý a ve středu ráno vzrostl oproti všem hlavním měnám, zatímco účastníci trhu čekají na ADP změnu zaměstnanosti později během dne, aby si pochutnali na prvním náznaku o výsledku nefarmářských mezd tento pátek. ADP se  očekává, že ukáže 166tis lidí zaměstnaných v září oproti 177tis v předchozím měsíci.

USD

Euro vzrostlo navzdory absence souvisejících tržních zpráv
Euro se v úterý a ve středu ráno obchoduje výše oproti většině hlavních měn navzdory tomu, že ekonomický kalendář byl v eurozóně klidný a obávalo se o Deutsche bank. Nicméně, jednotná měna zůstala oproti dolaru a australskému dolaru prakticky beze změny.

EUR / USD – technický výhled
Pár EUR / USD se soustředí na páteční report o nefarmářských mzdách, ale dnes jsou plánované na zveřejnění změna zaměstnanosti ADP a ISM nevýrobní zprávy, které by mohly nějakou volatilitu vytvořit. Titulky ECB poslaly v průběhu včerejška pár na horskou dráhu, dvojice sklouzla pod silnou úroveň podpory 1.1155. Společná měna je stále v symetrickém trojúhelníku a provedla několik neúspěšných pokusů rozbít jej a to v obou směrech. Dvojice se blíží k vrcholu trojúhelníku a breakout je již brzy očekáván.
Časně ráno cena převyšuje psychologickou úroveň 1.1200 a zaútočila na 50-denní SMA, které se překrývá s 50-SMA a 200-SMA na 4 hodinovém grafu. Kromě toho MACD oscilátor roste a blíží se ke kladnému teritoriu, zatímco indikátor RSI právě vstoupil do býčího prostoru. Další úroveň sleduje bariéry 1.1250 a 1.1280, ale cena musí projít zmíněnými překážkami. Na druhou stranu by klesající pohyb pod kritickou úroveň 1.1200 otevěl cestu pro opakované testy úrovně 1.1155 a oblast podpory 1,1120 - 1.1130. Nicméně, někteří obchodníci, kteří dávají přednost konzervativnějšímu postoji před pátečním NFP, by měli čekat na rozhodující výstup nad horní, 1.1280, nebo pod dolní, 1.1120, hranicí trojúhelníku

EUR/USD

Britská libra je oproti americkém dolaru na 31-leté minimum!
Sterling se ponořil proti všem svým G10 protějškům již druhý den v řadě, o téměř 1% versus dolar, a o 0,9% proti jednotné měně. Údaj o datu provedení Brexitu zveřejněný britskou premiérkou Theresou Mayovou má v posledních dvou dnech negativní dopad na měnu, tlačí pár GBP / USD na úrovni třicetiletého minima. Nicméně, strach z Brexitu, který pohání trh, může být podle našeho názoru nadhodnocen. Makroekonomie Velké Británie je stále pozitivní a nesvobodné obchodování s Evropskou unií nebo imigrační kontroly nejsou pro britskou ekonomiku a její měnu nutně špatné. Markit / CIPS britské výstavby PMI vyskočil nad odhady trhu na 52,3 za měsíc září z předchozích 49,2. Výrobní sektor má také dobrý výkon a lepší, než se očekávalo podle Markit PMI vydaného v pondělí a spotřebitelská důvěra stoupá. Ukazatele však prudce klesly po rozhodnutí o Brexitu ale nedávné oživení ukazuje, že ekonomika se vrací zpět na úroveň před hlasováním o Brexitu. Podíváme-li se na celkový obraz, ekonomika U.K. má silnou tendenci růstu a vláda se bude snažit ochránit tento růst při jednáních o Brexitu, udržujíc britský hot spot pro investice.

GBP

GBP / USD – technický výhled
Dvě hlavními tématy včerejška bylo oslabení libry a posílení US dolaru. Pár GBP / USD se propadl o více než 11% během posledních pěti měsíců a zaznamenává již šestý záporný měsíc v řadě. Cena klesla o více než 2% v průběhu posledních dvou dnů a úspěšně pronikla stoupajícím kanálem směrem dolů. Také dvojice klesla pod předchozí minima na 1.2800 a napadala psychologickou bariéru 1.2700, kde je historické minimum.
Technická struktura naznačuje další krok negativního vývoje i technické indikátory na denním grafu jsou zkresleně nižší po vstupu do záporných hodnot. MACD oscilátor se pohybuje pod obojím, svou nulovou i spouštěcí linií a naznačuje silnější medvědí impuls v příštích několika týdnech. Kromě toho index relativní síly (RSI) je po sestupné dráze v blízkosti 30, což potvrzuje nedávný medvědí postoj ceny.

XAU / USD (Zlato) – technický výhled
Vzácný kov se v průběhu minulého týdne ponořil o více než 4,5% a během včerejška se zlomil směrem dolů v sestupném trojúhelníku, kterého se držel v průběhu posledních tří měsíců. V návaznosti na agresivní výprodeje,  cíle, který jsme doporučili v pondělí, bylo dosaženo na $ 1.306 a pár XAU/ USD pronikl dlouhodobým vzestupným trendem z prosince 2015.
Z technického hlediska, žlutý kov sklouzl pod 200-týdenní SMA a 200-denní SMA. Další úroveň byla silnou překážky pro medvědy a cena pod ní poklesla snadno. V současné době se pár obchoduje poblíž cenové hladiny $ 1,273 a směřuje k bariéře podpory $ 1250. MACD oscilátor následuje negativní teritorium, zatímco indikátor RSI leží v přeprodané oblasti.

XAU/USD

XAG / USD (Stříbro) – Technický výhled
Stříbro kleslo o více než 5% po agresivním výprodeji po odrazu na úrovni odporu $ 19,55, kde bylo doporučení vstupní úrovně předchozí technické analýzy. XAG / USD dosáhl našeho doporučeného cíle během sestupného pohybu na významnou úroveň 19,00 $. Kromě toho, dvojice pokračovala ve volném pádu a v současné době se obchoduje v blízkosti cenové úrovně $ 18.00, která je o něco vyšší než 200-denní SMA. Technické indikátory následují přeprodané oblasti, zatímco MACD oscilátor se pohybuje pod obojím, svou nulou a spouštěcí linií. Indikátor RSI se blíží k úrovni 30, je skloněný směrem nahoru.

XAG/USD

Co dnes sledovat?
Jednou z trh ovlivňujících událostí v den je brzy ráno neměnově politické setkání ECB. Později, v Německu budou zveřejněny Markit služeb a kompozitní PMI a u obou se předpokládá, že zůstanou stejné jako jejich původní odhady. Také Markit PMI služeb ve Velké Británii se předpokládá, že poklesl na 52,0 z prvního odhadu 52,9. Další důležitou trh ovlivňující událostí dne je v USA ADP změna zaměstnanosti, která by měla ukázat, že firmy vytvořili 165tis pracovních míst v září vs 177tis v srpnu.

ADP

Mezitím, deficit obchodu USA se odhaduje, že vzrostl na -41,40 biliónů $ v srpnu  -39,47 biliónů $ před měsícem. Kromě toho v USA Markit služeb PMI za září se odhaduje, že splní původní odhad 51,9, dokončíc číslo pro Markit kompozitního PMI. O něco později ISM nevýrobní PMI se předpokládá, že se zvýšil na 53 z předchozích 51,4.

Zdroj:JFD Brokers
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.