Kurzy libry k dolaru před referendem klesne na 1,35. Míní jedna z nejlepších analytických společností

07.04.2016 16:01 | Miloš Kotek | Diskuze

Podle analytické společnosti, která podle agentury Bloomberg dává jedny z nejlepších předpovědí, klesne kurz měny GBPUSD na hodnotu 1,35 ještě před konáním referenda o setrvání Velké Británie v Evropské unii.

Foto: Public Domain

Analytická společnost Validus Risk Management, která v prvním čtvrtletí vedla žebříček nejpřesnějších odhadů budoucího vývoje společnosti Bloomberg přepokládá pokles hodnoty libry vůči dolaru na hodnotu 1,20, pokud se v referendu konaném 23. června rozhodnou Britové pro odchod z EU. Libra v tomto týdnu klesá již druhým dnem a dostala se na nejnižší hodnotu od června 2014.

V roce 2009 dosáhl kurz měny GBPUSD hodnoty 1,3503, což je hodnota, které bylo naposledy dosaženo v osmdesátých letech minulého století. Obavy z opuštění EU mají negativní dopad na britskou ekonomiku a to vyvolává největší volatilitu na libře od roku 2010. Volatilita je větší, než v roce 2014, kdy se konalo referendum o Skotské nezávislosti.

„Libra má do doby konání referenda prostor k poklesu,“ tvrdí Kevin z londýnské analytické poradní společnosti Validus, která se zaměřuje na vyhodnocování rizika. Libra by mohla klesnout „na hodnotu kurzu 1,20 vůči dolaru, pokud Velká Británie vystoupí z EU, a pokud by se tak stalo, byl by to jen začátek dalšího oslabování. Dáváme přednost taktickému přístupu k zajištění proti riziku za použití většího počtu opčních strategií, protože riziko negativního vývoje na spotovém trhu je vysoké.

Zdroj:Bloomberg, Redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.