Pro veřejnost budou brány výstavy otevřeny od soboty 16. ledna do neděle 24. ledna. Pořadatelé autosalonu letos očekávají přes 800.000 návštěvníků a slibují více než 40 světových a severoamerických premiér, napsala agentura DPA.
Poptávka po automobilech na americkém trhu se v současnosti nachází na vysoké úrovni. Loni prodej aut ve Spojených státech stoupl téměř o šest procent na rekordních 17,47 milionu vozů. Poptávku tlačí vzhůru pokračující hospodářský růst, nízké náklady na půjčky a levné pohonné hmoty. Díky těm se Američané vracejí k velkým sportovně-užitkovým a dodávkovým automobilům, které tak budou hrát na letošním detroitském autosalonu významnou roli.
Automobilky nicméně věnují velkou pozornost také elektromobilům, což demonstrovaly již tento týden na největším světovém veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas. K růstu zájmu o elektromobily přispívá mimo jiné aféra s falšováním údajů o emisích naftových automobilů z koncernu Volkswagen.
Volkswagen již v Las Vegas představil nové elektromobily e-Golf Touch a BUDD-e. Úspěch v oblasti automobilů s alternativními pohony by podle DPA mohl koncernu Volkswagen pomoci překonat emisní skandál. Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí.
Detroit se v minulosti proslavil jako kolébka a centrum amerického automobilového průmyslu. Kvůli přesunům výroby, silným rasovým problémům a katastrofální politice města se ale začal od 60. let postupně vylidňovat a rozkládat. V roce 2012 se stal největším městem v dějinách Spojených států, které požádalo o bankrotovou ochranu před věřiteli.