Letošní dominanci na pražské burze v týdnu potvrdily akcie Pegas

09:35 | Ka Ří | Diskuze

Zisky z předcházejícího týdne jsou pryč, když pražská burza v tomto týdnu měřeno indexem PX poklesla o 0,66 % na 1 105 bodů. Většina titulů ztratila, o své místo na slunci si řekly zejména menší emise.

Ilustrativní obrázek
Foto: Pegas Nonwovens

Vítězem týdne se těsně staly akcie Pegas. Jejich vývoj z posledních týdnů, bez nových zpráv, lze shrnout slovy „jeden krok vzad, dva kupředu“. Své letošní zisky rozšířily již do dvouciferných hodnot.  

Díky zejména pátečnímu vývoji jim nakonec na záda v týdnu dýchaly akcie Kofola. Bronz s odstupem patří akciím Fortuna. V pátek byla poslední možnost využít nabízený jejich odkup ze strany majoritního akcionáře. Společnost Fortbet by v nadcházejícím týdnu mohla zveřejnit, jak uspěla, resp. tím pádem i zda se nakonec k prodeji přeci jen neodhodlala i skupina Templeton.

Z hlavních emisí si v týdnu dokázaly nakonec alespoň mírně polepšit akcie MONETA a ČEZ. Zatímco u bankovní emise byl novou zprávou nákupní apetit americké Morgan Stanley, u energetické emise nakonec došlo i ze strany dozorčí rady k posvěcení a tedy následnému podepsání smlouvy na prodej bulharských aktiv.

BCPP týdenní výkonost graf

Negativním článkem pro index byly zejména finanční tituly. Nejhůře si vedly akcie pojišťovny VIG, přestože by jim pokračující růst sazeb měl spíše hrát do karet. Okolo procenta pak ztratily jak akcie Erste, tak KB. U rakouského titulu se nyní z technického hlediska zdá být značnou rezistencí hranice 1 000 korun. O dalším vývoji však mohou rozhodnout zejména hospodářské výsledky, které se banka chystá představit ve středu ráno 28. února.

Srovnatelně se nedařilo i akciím O2. Sama společnost překvapivě opět neodkoupila žádné akcie. Za více jak dva roky probíhajícího odkupu se jedná o dosud nejdelší pauzu, která trvá již deset týdnů.

Aktuálně tři emise letos vykazují negativní výkonnost. Nejvýrazněji akcie mediální CETV. V osmy letošních týdnech dokázaly posílit jen jednou.  

BCPP přehled týdenní / letošní výkonnosti

V nadcházejícím týdnu se z hlediska hospodaření představí, kromě již zmiňované Erste, rovněž ve středu slovenská TMR.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.