Leasingové společnosti podpoří elektromobily. Arval jich chce v roce 2025 provozovat půl milionu, nabídne i carsharing a pronájem elektrokol

16:16 | E V | Diskuze

Počet prodaných elektromobilů se meziročně zdvojnásobil.

Ilustrativní obrázek
Foto: Arval

Přesto v září činily jejich prodeje jen procento z nových registrací, jak uvádí Svaz dovozců automobilů. Zájem o elektromobily ovlivňuje vysoká pořizovací cena, například Škoda Enyaq stojí v základu více než milion korun. Zájem o hybridy a elektromobily je pro automobilky zásadní kvůli limitům emisí, pomoci s prodejem mohou i leasingové společnosti. Přední poskytovatel operativního leasingu ARVAL plánuje v Česku každoročně zdvojnásobit počet smluv na tyto vozy a globálně plánuje do roku 2025 provozovat půl milionu elektrifikovaných automobilů. Chce tak snížit o třetinu emise CO2 ve své flotile.

 


Prodeje elektromobilů podpoří leasingové společnosti

Zájem o elektromobily a plug-in hybridní vozidla by mohli zvýšit poskytovatelé operativního leasingu. Přední poskytovatel této služby Arval chce do roku 2025 navýšit počet těchto vozů ve své flotile na půl milionu. S navýšením aut na elektřinu počítá i česká pobočka. „V současnosti provozujeme 15 elektromobilů a vyšší desítky plug-in hybridů. Rozšiřující se počet modelů a zvolna stoupající popularita těchto vozů nám do budoucna umožní každoročně jejich počet zdvojnásobit. Celkově plánujeme každoroční růst našeho fleetu o 9 %,“ upřesňuje konzultant Arvalu Tomáš Kadeřábek

 


Rozvoj elektromobility závisí na infrastruktuře

Vedle vysoké pořizovací ceny brání podle odborníků rozvoji elektromobility v Česku také nedostatečná síť veřejných dobíjecích stanic. K dobíjení jsou také potřeba karty nebo čipy, které mají různé poskytovatele a nemusí tak být vzájemně kompatibilní. „Rozvoji elektromobility by v tuzemsku pomohla další zvýhodnění, například nižší, či po vzoru jiných zemí, nulové zdanění užívání služebního elektromobilu pro soukromé účely. Spolu s vozem by pak leasingové společnosti měly dodávat i wallboxy pro dobíjení doma či v práci a v budoucnu i jednotný čip pro dobíjení na veřejných dobíjecích stanicích,“ říká Tomáš Kadeřábek z Arvalu.

 


Leasingové společnosti chtějí snížit emise pronájmem elektrokol nebo carsharingem

Kromě podpory prodejů elektromobilů plánují leasingové společnosti také další řešení, která povedou ke snížení uhlíkové stopy a větší ekologii v dopravě. „V České republice chystáme v nejbližším období zavedení sdíleného provozu firemních vozů, včetně mobilní aplikace pro odemykání a startování těchto aut a také operativní leasing elektrokol, kterými budou moci firmy vhodně doplnit své flotily vozů.“ přibližuje nové služby pro zákazníky konzultant Arvalu Tomáš Kadeřábek.

Zdroj:Jakub Dušek, Botticelli
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Vyjádření generální ředitelky AURES Holdings (AAA AUTO) ke čtvrtečnímu otevření poboček

Ilustrativní obrázek

Facebook koupil softwarovou společnost Kustomer

Ilustrativní obrázek

General Motors omezuje partnerství se společností Nikola, jejíž akcie prudce oslabují

Ilustrativní obrázek

Společnost Biogen Inc. podepsala dohodu o společné výrobě léků se Sage Therapeutics

Ilustrativní obrázek

PFNonwovens o měsíc odkládá valnou hromadu, na které chce vytěsnit minoritáře

Ilustrativní obrázek

Vliv pandemie na trendy v HR a fungování firemČti více
Ilustrativní obrázek

Jednání zemí OPEC bylo odloženo o dva dny

Ilustrativní obrázek

Německá burza otevřela růstem

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie dnes rostly

Ilustrativní obrázek

Světové akcie se v listopadu přibližují k historicky nejlepšímu měsíčnímu výsledku

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza po zahájení obchodování na kladné nule

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifické indexy uzavřely pondělní obchodování ve značných ztrátách

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.