Představitel firmy s největším objemem spravovaných kapitálových prostředků na světě: akcie letos spadnou o dalších 10 %

13:25 | wa pe | Diskuze

CEO investiční společnosti BlackRock, Larry Fink v pátek uvedl, že akcie hlavních indexů by mohly v tomto roce ztratit dalších 10 % hodnoty, k medvědímu spánku se však ulehnout nechystá.

Foto: Gerd Altmann

 

Představitel firmy s největším objemem spravovaných kapitálových prostředků na světě nevěří, že by trhy vstupovaly do období klasického medvědího trhu. Dle jeho přesvědčení trhy pouze „otestují nižší úroveň,“ než se v druhé polovině roku opět vydají nahoru.

Místo obav z katastrofických scénářů cítí Fink v budoucím vývoji dobrou příležitost k levným nákupům, zároveň odmítá analogie, které současnou situaci přirovnávají k propadům trhů v letech 2008 a 2009. Podle něj dnes na trzích není tak velký objem vypůjčeného kapitálu, který byl jednou z příčin tehdejšího zhroucení akcií.

Zdroj:cnbc, redakce
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.