Lákají vás v roce 2017 akcie výrobců balených potravin? Nabízíme 4 doporučení s ratingem Buy

10:50 | V Z | Diskuze

Investiční a bankovní společnost RBC Capital Markets ve své nejnovější analýze doporučuje zájemcům o investice v sektoru balených potravin pro rok 2017.

Foto: w4t

Jedná se o akcie Kraft Heinz Co, Mondelez International Inc, Pinnacle Foods Inc a Conagra Brands Inc. U všech těchto společností předpokládá výkonnost převyšující průměr v oboru. Cílovou cenu stanovila RBC pro akcie Kraft Heinz na 100 dolarů za kus, pro Mondelez na 54 dolarů, Pinnacle Foods na 58 dolarů a pro Conagra Brands na 42 dolarů.

 

Reklamní kampaně, fúze a akvizice a další opatření na podporu růstu

Analytici předpokládají, že potenciální růst bude poháněn účinnějšími reklamními kampaněmi a strategiemi  úspornými programy spolu s fúzemi akvizicemi, včetně očekávaného převzetí společnosti Mondelez ze strany Kraft Heinz a koupě Pinnacle Foods skupinou Conagra Brands.

RBC se domnívá, že kriticky důležitým hráčem na potravinářském trhu v roce 2017 bude především skupina Kraft Heinz. Její akcie letos vzrostly o 20 % a její dominantní postavení na trhu, spolu s očekávaným převzetím skupiny Mondelez, může zvýšit tlak na vylepšení řízení v ostatních společnostech.

Akcie amerických potravinářských firem a Trumpovy daňové reformy

Akcie amerických potravinářských společností od začátku roku vzrostly o 12 %, zatímco za celý rok 2015 zaznamenaly růst o 15 %.

Podle analytiků po zvolení Donalda Trumpa novým americkým prezidentem vážený průměr výnosů akcií v potravinářském sektoru vzrostl o 12 %. Rovněž předpokládají, že zisk na akcii (EPS) po zavedení očekávaných daňových reforem vzroste v průměru o 20 %. Masivní růst se za Trumpovy vlády očekává především u akcií Tyson Foods, Conagra, Campbell Soup Company a Pinnacle.

Výkonnost potravinářského sektoru však může výrazně a neodhadnutelně ovlivnit reforma imigrační politiky, která podle očekávání trhu povede k inflaci cen zemědělských produktů.

V roce 2017 budou analytici i nadále sledovat zrychlující se deflaci cen čerstvých potravin, zpomalující propad cen energií a obilnin a důsledky spotřebitelských trendů, včetně nárůstu popularity malých značek a kategorií drobných pokrmů a pochutin.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.