KZPS ČR vítá schválení Programu COVID – Gastro – Uzavřené provozovny a podporuje záměr vlády ČR na plošné bezplatné očkování proti onemocnění COVID-19

11:11 | E V | Diskuze

Dnem 23. prosince 2020 vstoupil v platnost zákon o distribuci léčivých přípravků obsahujících očkovací látku pro očkování proti onemocnění COVID-19, který umožňuje bezplatné plošné očkování obyvatel ČR dle očkovacího schématu a dne 4. ledna 2021 vláda ČR schválila další podpůrný Program COVID – Gastro – Uzavřené provozovny.

Ilustrativní obrázek
Foto: vláda čr

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR se problematikou boje proti onemocnění Covid19 a zejména jeho dopady na podnikatelkou veřejnost podrobně zabývá od počátku epidemie, proto pečlivě sledujeme kroky vlády vůči postiženým podnikům i odvětvím a samozřejmostí jsme aktivní v jednání s jednotlivými ministry vlády a premiérem.

Proto vítáme schválení dalších kompenzačních programů COVID – Gastro – Uzavřené provozovny, který se dotýká značné části našich členů, tedy plejády činností v oblasti maloobchodu (CZ-NACE 45 a 47), stravování (CZ-NACE 56), vybraných činnosti vč. sportovních, zábavních a rekreačních (CZ-NACE 64 až 93), pořádání konferencí, fotografických služeb a služeb kadeřnictví nebo kosmetických salónů (CZ-NACE 96). Kompenzace budou vypláceny zpětně v rozsahu cca 55–75 dní dle druhu podnikání ve výši 400,- Kč na den a zaměstnance. Podporujeme i další návrhy předkládané místopředsedou vlády Ing. K. Havlíčkem k projednání s vládou včetně požadavku na dořešení potřebných možností realizace výstav a veletrhů potřebných pro firmy a k obnově ekonomiky, zejména dodavatelsko odběratelských vztahů.

Problematiku očkování prezident KZPS ČR projednal s členskými svazy a organizacemi a zabývala se tím také první letošní lednová Koordinační rada KZPS ČR, která schválila výzvu podporovat očkování svých zaměstnanců na bázi dobrovolnosti dle schváleného očkovacího plánu a dostupnosti vakcín. Kladně vnímáme prohlášení dalších zaměstnavatelských sdružení, že v případě dostupnosti očkovacích látek, si velké firmy, které mají k dispozici své závodní lékaře a zázemí, své zaměstnance naočkují samy a uleví tak přetíženému zdravotnickému systému.

Zdroj:Bc. Erika Daňková, Insighters s.r.o.
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.


Související články
Ilustrativní obrázek

Prosincové tržby gastra spadly o 55%Čti více
Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza nepatrně ztrácí

Ilustrativní obrázek

Asijské akcie spíše klesaly, Xiaomi zařazeno v USA na černou listinu

Ilustrativní obrázek

Frankfurtská burza otevřela v zelených číslech

Ilustrativní obrázek

Asijsko-pacifickým akciovým indexům se ve čtvrtek převážně dařilo

Ilustrativní obrázek

Wall Street otevřela v kladných číslech

Ilustrativní obrázek

Německá burza po otevření skromně roste

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.