Květnový růst cen zrychlí na obou březích Atlantiku

08:26 | fa ra | Diskuze

Dolar na trhu s eurem během posledního obchodního dne oslabil až na dnešní ranní úroveň 1,128 USD/EUR. Americké měně neprospěly horší makroekonomické údaje o průmyslu a především velmi holubičí výstup ze zasedání Fedu.

Foto: Images Money

Američtí centrální bankéři v souladu s očekáváním ponechali sazby beze změn, posunul se však názor jednotlivých členů FOMC na trajektorii měnové politiky. Především v reakci na velké zklamání z posledních údajů z trhu práce (jen 38 tis. nových pracovních míst v květnu) vzrostl počet centrálních bankéřů, kteří očekávají pouze jedno letošní zvýšení sazeb. Zatímco na minulém zasedání měl tento názor jenom jeden člen FOMC, nyní už jich bylo šest. Pohled Fedu se tak přiblížil k očekávání SG, že letos dojde ke zvýšení sazeb pouze jednou, a to v prosinci.

Dnes budou v USA i v eurozóně zveřejněna inflační data za květen. Finální odhad dynamiky cen v EMU by měl potvrdit mírnou deflaci -0,1 % y/y. Oproti dubnu však ceny pravděpodobně přidaly 0,3 %. Stejný meziměsíční růst očekáváme i ve Spojených státech, kde by meziroční inflace měla dosáhnout 1,1 %.

Na kurz USD/EUR budou působit dva hlavní faktory. Holubičí Fed nahrává slabší americké měně, na druhou stranu Evropa se potýká s nejistým výsledkem britského referenda. Vývoj měnového páru i cen mnoha dalších aktiv na trzích bude pravděpodobně záležet především na nových průzkumech veřejného mínění ve Velké Británii.

Zdroj:Komerční banka
Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.