Ve většině sledovaných obvodů podle ní pokračuje rozvoj ekonomické aktivity podpořený spotřebou domácností, která těží ze zlepšujících se podmínek na trhu práce. Tvoří se nová pracovní místa a některé oblasti hlásí i nárůst mezd. Výroba stagnuje. To ale není překvapení vzhledem ke zpomalování v energetickém sektoru. Tento pozitivní obrázek kontrastuje s vývojem v eurozóně. Zde pozorujeme pouze slabý růst a velmi utlumené inflační tlaky. Proto očekáváme, že ECB na svém zasedání za týden sníží depozitní sazbu o 20 bb na -0.5 %. Včerejší vystoupení člena výkonné rady ECB B. Coeura nám moc nového neodhalilo. Coeure připustil, že záporné sazby nesvědčí bankovnímu sektoru, nicméně nečinnost ECB by podle něj měla ještě horší následky.
Ačkoliv dnešní kalendář ekonomických událostí je na první pohled dlouhý, nabízí většinou pouze potvrzení již dříve zveřejněných údajů. V Německu a ve Francii by se měl potvrdit pokles PMI jak ve službách, tak kompozitního indikátoru. Tyto hodnoty jsou však stále v souladu s pokračujícím oživením evropské ekonomiky. Indexy ve službách zůstávají silnější než v průmyslu, což odpovídá tomu, že v eurozóně očekáváme oživení tažené soukromou spotřebou, zatímco výroba bude vykazovat horší výsledky kvůli slabší zahraniční poptávce.
Kurz eura proti dolaru by tak měl zažít další klidnější den. Zítra bude situace zajímavější, když budou uveřejněny statistky z amerického trhu práce, které by podle odhadu SG měly ukázat na tamní příznivou situaci. To by pak mělo za následek posílení americké měny.