Kurz USD/EUR v klidu před daty z trhu práce

08:41 | Redakce W4T | Diskuze

V průběhu včerejšího obchodování společná evropská měna ztratila přibližně třetinu procenta. Nicméně v pozdních odpoledních hodinách své ztráty zvrátila a dnes ráno otevírá na 1,0862 USD/EUR, což je jen těsně pod úrovněmi ze včerejšího rána. Včerejšek sice nepřinesl tvrdá data ani z jednoho břehu Atlantiku, ale „Béžová kniha“ představila příznivý příběh pro americkou ekonomiku.

Foto: Public Domain

Ve většině sledovaných obvodů podle ní pokračuje rozvoj ekonomické aktivity podpořený spotřebou domácností, která těží ze zlepšujících se podmínek na trhu práce. Tvoří se nová pracovní místa a některé oblasti hlásí i nárůst mezd. Výroba stagnuje. To ale není překvapení vzhledem ke zpomalování v energetickém sektoru. Tento pozitivní obrázek kontrastuje s vývojem v eurozóně. Zde pozorujeme pouze slabý růst a velmi utlumené inflační tlaky. Proto očekáváme, že ECB na svém zasedání za týden sníží depozitní sazbu o 20 bb na -0.5 %. Včerejší vystoupení člena výkonné rady ECB B. Coeura nám moc nového neodhalilo. Coeure připustil, že záporné sazby nesvědčí bankovnímu sektoru, nicméně nečinnost ECB by podle něj měla ještě horší následky.

Ačkoliv dnešní kalendář ekonomických událostí je na první pohled dlouhý, nabízí většinou pouze potvrzení již dříve zveřejněných údajů. V Německu a ve Francii by se měl potvrdit pokles PMI jak ve službách, tak kompozitního indikátoru. Tyto hodnoty jsou však stále v souladu s pokračujícím oživením evropské ekonomiky. Indexy ve službách zůstávají silnější než v průmyslu, což odpovídá tomu, že v eurozóně očekáváme oživení tažené soukromou spotřebou, zatímco výroba bude vykazovat horší výsledky kvůli slabší zahraniční poptávce.

Kurz eura proti dolaru by tak měl zažít další klidnější den. Zítra bude situace zajímavější, když budou uveřejněny statistky z amerického trhu práce, které by podle odhadu SG měly ukázat na tamní příznivou situaci. To by pak mělo za následek posílení americké měny.       

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.