Kurz novozélandského dolaru vzrostl, ačkoliv novozélandská centrální banka snížila sazby

10:10 | V Z | Diskuze

Kurz novozélandského dolaru vůči americkému dolaru ve čtvrtek vzrostl poté, co Rezervní banka Nového Zélandu (RBNZ) v souladu s očekáváními trhu snížila své úrokové sazby, avšak zároveň naznačila, že se pro tuto chvíli pravděpodobně jedná o poslední snížení sazeb.

Foto: Public Domain

 

Kurz NZD/USD v závěru asijského obchodování vzrostl na 0,6782, tj. nejvyšší úroveň od 4. prosince. Poté se kurz usadil na 0,6747; celkově tedy vzrostl o 0,40 %.

Trh očekává, že kurz nepoklesne pod 0,6632, tj. nejnižší úroveň ze 4. prosince, a nepřekročí 0,6790, tj. maximální úroveň ze 4. prosince i měsíční maximum.

RBNZ snížila svou referenční úrokovou sazbu o 0,25 % z 2,75 % na 2,50 %. Tento krok byl trhem očekáván.

Guvernér novozélandské centrální banky ve svém komentáři k tomuto rozhodnutí uvedl, že nová sazba by měla dostačovat ke splnění inflačního cíle stanoveného bankou. Pokud to bude nutné, je RBNZ připravena své sazby dále snížit.

Líbil se vám článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.