Kurz novozélandského dolaru vzrostl, ačkoliv novozélandská centrální banka snížila sazby

10.12.2015 10:10 | V Z | Diskuze

Kurz novozélandského dolaru vůči americkému dolaru ve čtvrtek vzrostl poté, co Rezervní banka Nového Zélandu (RBNZ) v souladu s očekáváními trhu snížila své úrokové sazby, avšak zároveň naznačila, že se pro tuto chvíli pravděpodobně jedná o poslední snížení sazeb.

Foto: Public Domain

 

Kurz NZD/USD v závěru asijského obchodování vzrostl na 0,6782, tj. nejvyšší úroveň od 4. prosince. Poté se kurz usadil na 0,6747; celkově tedy vzrostl o 0,40 %.

Trh očekává, že kurz nepoklesne pod 0,6632, tj. nejnižší úroveň ze 4. prosince, a nepřekročí 0,6790, tj. maximální úroveň ze 4. prosince i měsíční maximum.

RBNZ snížila svou referenční úrokovou sazbu o 0,25 % z 2,75 % na 2,50 %. Tento krok byl trhem očekáván.

Guvernér novozélandské centrální banky ve svém komentáři k tomuto rozhodnutí uvedl, že nová sazba by měla dostačovat ke splnění inflačního cíle stanoveného bankou. Pokud to bude nutné, je RBNZ připravena své sazby dále snížit.

Líbil se vám tento článek?
+0 / -0
Odeslat článek e-mailem
Diskuze
Vstoupit do diskuze
V diskuzi zatím není žádný komentář. Buďte první, kdo bude komentovat.

Portál W4T.CZ používá cookies s cílem zajistit co možná nejlepší zážitek při návštěvě těchto webových stránek. Dalším užíváním těchto webových stránek vyjadřujete souhlas s umístěním souborů cookies na vašem počítači / zařízení. Více informací naleznete zde.